Spiritual Response Therapy (SRT) a Esoterní léčení aneb Jak se upsat ďáblu

19. listopadu 2016 v 17:34 | MUDr. Dorka D. |  Energie: Věřte - nevěřte
Dnes se nebudu zlobit, když tento článek nedočtete. Tohle bude o věcech, které jsou vám pravděpodobně na hony vzdálené. Tenhle článek ve mně "klíčil" velice dlouho a vznikl z jednoho prostého důvodu: Nechci, abyste opakovali stejné chyby. Mluvit o škodlivých účincích terapií, jako jsou např. rodinné konstelace, regresní terapie (např. hlubinná abreaktivní psychoterapie), Spiritual Response Therapy, Esoterní léčení INEH, reiki nebo kineziologie, je na ezoterické scéně tabu. Následující příběh se v podstatě skutečně stal a podobnost s některými osobami či místy není čistě náhodná.Pohádka začala tak slibně, inu, jak už to tak u pohádek bývá. I přesto, že Dorčina maminka již obývá jiný, lepší svět, kam se odebrala ještě jako mladá, dodnes si Dorka tuhle příhodu pamatuje, jako by se to stalo včera.

Slunce vstalo, roztáhlo nebeské závěsy, a tak se zrodilo jedno víkendové ráno. Dorčina maminka stála u plotny, dosud v noční košili, a vařila. Taková špinavě oranžová látka to byla. Na tu barvu košile Dorka nikdy nezapomene. Toho dne měla Dorčina maminka velké bolesti v zádech. A Dorka si řekla, že by jí mohla pomoct! Už nějaký čas se zabývala studiem knih o ezoterice a alternativní medicíně a věděla, že na světě existují i léčitelé. A sousedka, ta přeci často mluvila o nějakém tom reiki.

Tak si Dorka řekla, že přikládání rukou zkusí taky. No za zkoušku přeci nic nedá, ne? Jezdila mamince po zádech, smála se u toho a hrála si na velkou léčitelku. Pokora rozhodně žádná. Vykřikovala u toho věty jako: "Mamí, maminečko, já tě vyléčím! To budeš čubrnět! Čury, mury, liščí lenost, ať se ztratí každá nemoc."

A děly se věci. Nejen tak ledajaké! Bolest se začala mamince ztrácet a Dorka cítila "putující mravence" v celých pažích. To byly Dorčiny léčitelské začátky. A v tomto bodě začíná vlastní příběh. Dorka byla ctižádostivá a chtěla se zlepšovat. A to rychle. Proto začala navštěvovat různé ezoterické kurzy. Myslela si, hlupačka, že takto svoje schopnosti nejlépe rozvine.

Brzy se dostala k jedné paní z Trubičkového města, která dojížděla i do Prahy a pracovala mj. s SRT (Spiritual Response Therapy). A to byl první kamínek do ďábelské skládačky. Že se za touto metodou ve skutečnosti skrývá sedmihlavý drak a jedná se o nejnebezpečnější metodu ze všech, to Dorka ještě nevěděla. A tak chodila na další a další kurzy, SRT i navazující Restructuring sama vystudovala a zhruba 2 roky praktikovala. A bylo jí po všech stránkách čím dál hůř. Léta plynula…

Aby toho nebylo málo, dala se léčit jedním terapeutem ze Slintacího náměstí. On používal nějaké své čáry-máry (měl už spoustu kurzů za sebou) a také snad již tehdy metodu Esoterního léčení INEH. A to byla teprve pohroma! Dorka, ačkoliv nikdy nebyla ani opilá, si po jeho terapii, která vypadala jako obyčejný rozhovor (!), připadala jako zdrogovaná! Připadala si jako ve snu a ne a ne se probudit! Tenhle "psychostav" trval asi 2 nebo 3 dny. Přesto se nechala uchlácholit tou, v ezoterice tak rozšířenou, větou, že "to je pouhé přechodné zhoršení, které ukazuje na pokrok v terapii".

Sama pak Esoterní léčení INEH léta praktikovala. Bylo jí sice nápadné, že při každé meditaci se cítí divně (a to i když se jednou aktivně neúčastnila a pouze tam seděla!) a po léčení se jí do 48 hodin dělá slabo, ale po 2 dnech hledat příčinu únavy v energetickém léčení, ji nenapadlo. Vždyť všichni byli, zvláště PO těchto praktikách a setkáních, tak milí! Nenapadá mě jiný termín, než Brain Washing (vymývání mozku)… Nakonec bylo Dorce fyzicky i psychicky už tak zle, že se KONEČNĚ rozhodla všechny kurzy ukončit. Stav se začal velice pozvolna zlepšovat, ale trvalo to mnoho let. Určité věci však přetrvávaly, i když projevy byly čím dál mírnější. Po těch hrozných zážitcích Dorka přestala prakticky až na výjimky kohokoliv (i sebe) energeticky léčit, přestala meditovat. Nevěřila už nikomu a ničemu. Brzy se našla v akupunktuře a líbilo se jí, že to sice pracuje s energiemi, ona však nemusí aktivně dělat nic. Stačí jen najít místo, kam jehlu zapíchnout - a to jí nikdy, na rozdíl od jiných, nedělalo problémy.

Pohádky jsou však od toho, aby měly dobrý konec. Jednoho dne, kde se vzal, tu se vzal, zjevil se princ. Ukázalo se, že princ je poměrně zdatný léčitel, který na žádných kurzech nikdy nebyl. Dorka byla už tak moc ovlivněná svými špatnými zkušenostmi, že se zpočátku dost zdráhala nechat se ZAS od někoho léčit. Co když jí znovu bude JEŠTĚ HŮŘ? Vždyť jí všichni VŽDY SLIBOVALI, že teď, teď už jí fakt pomůžou! Tolikrát byla zklamána…

Princ se nevzdal a Dorku den za dnem tahal z toho bahna, do kterého se díky ezoterickým kurzům dostala. Dorce se skutečně brzy začalo ulevovat. Také její schopnost léčit dramaticky během těchto léčení narostla, ač to rozhodně nebylo cílem. To bylo vlastně to, oč léta usilovala na kurzech. Až na to, že kurzy jí nejen nepomohly k rozvoji schopností, ale na několik let jí výrazně zbrzdily… Tolik vyhozených peněz, k tomu návdavkem léta trápení. A nakonec svého cíle dosáhla víceméně jen tak, mimoděk… A to je, alespoň prozatím, konec pohádky.

EPILOG PRO TY, CO SE TROCHU VYZNAJÍ V ENERGIÍCH (prosím své pravidelné čtenáře, pokud dočetli až sem, aby opravdu přestali číst, protože teď přijde "tvrdší kalibr", který by mohl být nad něčí chápání: nerada bych byla zatracena do kategorie "nepoužitelný blázen"). Pro vás, "normální" čtenáře, v tuto jsem připravila vydání předposledních podzimních fotografií, foto-článek o topení pro mouchy. Mrkající
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co se vlastně děje na ezoterních kurzech?

Někdo sbírá houby, jiný zas negativní energie. Účastníky ezoterických kurzů bych přirovnala ke "sběračům" negativních energií. Každý, kdo navštíví tyto kurzy, se vystavuje tomuto riziku. Nejen tedy, že z kurzů mnozí neodejdou v lepším, zdravějším stavu, ale pravděpodobně si ještě nějaké problémy z energetického pole utvářeného mnoha lidmi s mnoha problémy jako bonus odnesou. Protože na ezoterické kurzy šťastní a vyrovnaní lidí nechodí. Nemají tu touhu. Vše už mají.

K tomu jedna poznámka: Na ezoterní scéně jsem, navzdory rozšířeným představám, nepotkala ani jednoho doopravdy vyrovnaného člověka. Nebo možná tři čtvrtě jednoho snad ano. Zábavný a velice milý člověk. Občas na něj vzpomínám. Pořádal však léčitelské kurzy. Sám onemocněl a zemřel. Lidé pořádající všechny tyto kurzy mají silnější a neproniknutelnější masky, než ostatní lidé žijící běžnými životy. Potřebují přeci ukázat, že jejich metody fungují. Ale všichni jsme jenom lidé a děláme chyby. A opravdu nejsme dokonalí. A víte, kde jsem kupodivu objevila tu největší rovnováhu v životě, kterou sice žádný z ezoteriků neoplývá, zato vám ji slibuje? U obyčejných lidí! Ano, není jich zajisté mnoho, ale minimálně jednu osobu znám velice dobře osobně a pravidelně se navštěvujeme.

Další věcí je, že všechny tyto kurzy nějakým způsobem podle mě PROLOMÍ přirozené ochranné bariéry a brány, které měly zůstat zavřené. Pokud jsou tyto "brány" násilím otevřeny, negativní energie se ve vás usadí mnohem snáze, než v ostatních. Esoterní léčení INEH to ke všemu dokonce na kurzech i učí - přirovnává to k určitým energetickým filtrům na čakrách, které, pokud jsou poškozeny, je zle. Že ale Esoterní léčení INEH funguje skoro stejně zhoubně, jako zmíněné SRT (Spiritual Response Therapy), o tom se samozřejmě nemluví.

Čemu říkám "negativní energie" aneb Bubáci

Negativní energie není jen blbá nálada vaší kamarádky, kterou setřesete, sotva se s ní rozloučíte. Vhodnější název pro tyto energie by bylo "bubáci". Nemyslím tím jenom astrální bytosti, diskarnáty nebo jiné entity, jak o tom pojednává slavná tabulka číslo 5 z SRT. Podle mého názoru sem patří i silně negativní energie, které tvoří sami lidé. Tyto energie mají jednu nepříjemnou vlastnost: jen tak se jich nezbavíte! Prostě se stanou, někdy i na dlouhou dobu, součástí vašeho energetického pole. A ovlivňují vás. Samozřejmě negativně. Jenom na doplnění: tyto negativní energie se na vás mohou samozřejmě nalepit i BEZ těchto kurzů. Ale nikdy ne v takové míře! Je to stejné, jako když poškrábete nový výrobek: časem se v těch rýhách bude usazovat špína.

Škodí ezoterické kurzy každému?

Podle mých zkušeností ezoterické kurzy neškodí každému stejnou měrou. Někoho kurzy jen lehce nahlodají - a mnozí tento energetický problém na nevědomé úrovni dokážou "opravit". Zároveň jsou však lidé, které to udolá a dostanou se (v lepším případě téměř) do blázince, jak se to stalo mé známé. Jak to s námi po kurzech dopadne, souvisí dost i s našimi energetickými hranicemi. Kdo má tyto hranice od přírody slabší - nebo narušené stresujícími /tragickými životními událostmi, ten je samozřejmě náchylnější k "poruchám" a těmto lidem to pak více škodí. Problém je v tom, že právě tito lidé, nějakým způsobem již životem "omlácení", ezoterní kurzy nejvíce vyhledávají!

Škodí i samotná terapie pomocí těchto metod?

Podle mě škodí i terapie pomocí zmíněných metod (je jedno, kolik certifikovaných "léčitelů" vám bude tvrdit opak). Ale zdaleka to NEUŠKODÍ TOLIK, jako když si půjdete udělat tyto kurzy. Mluvím o případech, kdy to nebudete přehánět a "odbklokovávat se" nebo "čistit" každý týden (na tato slova jsem v tomto kontextu SILNĚ alergická). Intenzivní terapie je už pak většinou srovnatelná s kurzem.

Čím více jsem byla "očištěná" a "odblokovaná", tím více se mi něco neuchopitelného chybělo, ten pocit lze jen těžko popsat… Přirovnala bych to k začínajícímu řezbářovi: Tak dlouho vydlabává a ořezává dřevo, až je najednou materiálu na určitých místech málo a není už z čeho brát a figurka ztrácí lidské proporce… Každá další metoda mi sice slibovala zlepšení, výsledkem byla ale jen pouhá iluze zlepšení. Skutečná a trvalá úprava stavu nikdy nenastala.

K tomu mě napadá ještě jedna věc: Věděli jste, že mnoho masérů používá reiki? Od takových raději dál! Bohužel o tom nemusíte vědět… Ale to už je jiná kapitola.

Fungují tyto terapie?

To je právě ten problém! SRT, Esoterní léčení INEH i kineziologie a částečně i reiki zdánlivě fungují! A to poměrně dobře! Vše je stejné, jako když se upíšete ďáblu: Brzy za to zaplatíte. Jste-li jen pacient, energetická "platba" nebude tak velká a bolestná. Jedná-li se o kurzy, "připlatíte si". Není náhoda, že po kurzech se lidem v dlouhodobém časovém horizontu přestává dařit. Ono je to často tak nenápadné a plíživé, že si toho zpočátku vůbec nemusíte všimnout.

Nenormální zážitky po ezoterických kurzech aneb Psychospirituální krize

Někteří psychiatři vidí v těch zvláštních prožitcích sebeléčivý potenciál, což si já osobně nemyslím. Proč to tu uvádím, má svůj důvod: tito lidé skutečně mohou končit až na psychiatrii a většina psychiatrů o nějaké psychospirituální krizi v souvislosti s kurzy nemá ani ponětí. A podle toho s vámi budou nejspíš jednat (alespoň jsem tedy za celé studium o ničem takovém V PRAXI neslyšela). To znamená, že máte velkou šanci dostat antipsychotika. Tento odkaz názorně popisuje rozdíl mezi psychózou a psychospirituální krizí. Mimochodem, věděli jste, že negativní energie (nebo chcete-li "bubáci"), se koncentrují hlavně v psychiatrických léčebnách?

Já měla štěstí a odbornou pomoc jsem nikdy vyhledat nemusela, chvílemi jsem ale měla namále. Jsou však jiní, kteří na to doplatili více, viz tento velmi zajímavý odkaz od Beallary, který mnou, po pravdě řečeno, dost otřásl: http://ona.idnes.cz/hana-horecka-aby-me-zklidnili-dusili-me-polstarem-fba-/spolecnost.aspx?c=A161109_090917_spolecnost_jup

Častý argument příznivců ezoterických kurzů: Vždyť ten B.H., který vede semináře, je tak skvělý člověk!

Prosím, nezaměňujme kvality člověka s kvalitou metody! Tam není žádné rovnítko! I dobrý člověk se může "namočit" do špatné metody!

Kdo by se měl zabývat energetickým léčením, nebo chcete-li, léčitelstvím?

Pokud vám léčení ani práce s energií nejde sama od sebe, ruce pryč od léčitelství. A nemusí vám to být nijak zvlášť líto: každá mince má dvě strany a ke schopnostem patří i jiné vnímání světa a stinné stránky:

V dětství se člověk stává středem pomluv a outsiderem. Děti rychle vycítí, že člověk je "jiný" a pokusí se takový rušivý činitel "eliminovat". V dospělosti cítíte bolest a strach vašich nejlepších přátel - někdy bez možnosti pomoci. Uvidíte na úrovni duše jasné rozhodnutí zemřít u vaší maminky pár dnů před jejím skonem. Cítíte ve vlastním těle zášť a zlost některých lidí (vzdálenost nehraje prakticky žádnou roli), dost citelně vnímáte, když vás ve vaší nepřítomnosti kritizuje rodina. Do života se vám někdy přimíchají i "kamarádi", co vlastně stojí hlavně o léčení nebo o masáž, po které se cítí "ještě lépe, než po marjánce" (asi proto mi pacienti tak často říkávají, abych, když vyšetřuju páteř, pokračovala dál, že je to velice příjemné Mrkající).

Naštěstí to má i své výhody: pocítíte dobré rozpoložení lidí okolo vás nebo tichou vděčnost pacientů stonásobně víc, než ostatní. Mám méně přátel, zato samé "skvosty", které většina lidí nenajde po celý svůj život. Chvála a dobré slovo přátel vás naplní čirou radostí, protože to procítíte až do morku kostí. A to není málo! Za to jsem vděčná.

V čem se liší léčení z kurzů oproti přirozenému léčitelství

Nenechte si nikdy předávat nějaká zasvěcení, něco "čistit", "odblokovat", aktivovat nebo čistit čakry a podobné nebezpečné pitomosti! K opravdovému léčení nic takového nepotřebujete! Žádné kanály a napojení přes korunní nebo jinou čakru na vesmírnou energii! To samé platí o napojení na "vyšší já".

Při léčení mám pocit, jako kdyby se SÁM OD SEBE do pacienta vléval život jak do zvadlé květinky, a já byla POUHÝM POZOROVATELEM. Nejedná se tedy o nějaké proudy energie, procházející skrz mou korunní nebo srdeční čakru až do rukou! Žádné pumpování energie do nemocných! Ruce často k léčení ani nepotřebuju!

K jakému léčiteli tedy vlastně jít aneb Kdo se na léčitelství vlastně hodí?

Dnes už bych určitě nešla k nikomu, kdo má na zdi nějaké certifikáty z energetického léčení. Ten, kdo něco opravdu umí, žádné kurzy nepotřebuje - znalosti čerpá sám z knih! Tomu, kdo něco opravdu v sobě má, stačí jen naťuknout - a hned ví. Tímto způsobem i učím (pokud už to výjimečně dělám). Danou problematiku jen co nejlépe popíšu. Nic víc. A "vhodný" člověk VÍ PŘESNĚ, co myslím, a případně mě dokonce doplní. Zatím jsem takové osoby potkala jen dvě. Je to ona, v TČM rubrice zmíněná praktikantka, kterou jsem pod svým dozorem nechala dokonce dělat i akupunkturu a neurální terapii, a pak ještě jedna osoba. A to je opravdu málo. Byznys z kurzů, tak jak to dělají ostatní, to tedy opravdu nikdy nebude. A tak je to správně!

Znamená to tedy, že každý léčitel bez certifikátu je dobrý?

To bohužel takto nelze říct. S energií lze pracovat různě. Jakmile je léčitel v roli OPRAVÁŘE, je to vždycky ŠPATNĚ. Ideální léčení bych přirovnala k tomuto obrazu: Po spojení s tím nejlepším a nejvyšším začnete léčit. Ale vlastně nic neděláte (a v tom je to umění, nechat věci, včetně nemocí, volně plynout!), jen pozorujete.

Léčitel-opravář vám vlastně částečně vnucuje svoje energetické struktury. A to bez znalosti vašich SKUTEČNÝCH energetických POTŘEB. Je to něco podobného, jako kdybyste měli namalovat známého modrookého člověka a neznali barvu jeho očí. Když zvolíte hnědou barvu, bude to ještě obraz TÉHOŽ člověka?

"Taky-léčitelé" aneb Je dobré zvážit, ke komu půjdete

To byste nevěřili, kolik lidí si hraje či spíše ZAHRÁVÁ s energiemi! Lidi holt "mají velké roupy". Jedna "taky-léčitelka" (bez kurzů) mi říkala, jak je super vzít si (rozuměj "nakrást") energii třeba v metru nebo v jakékoliv velké tlačenici - že prý se to moc dobře a snadno dělá. Mimochodem, jenom proto, že to mnozí z vás nevnímají, neznamená, že energetičtí upíři neexistují. Mrkající

Nebo jiný případ: Jeden člověk zabývající se energiemi, mi říkal, že jedna paní ho naštvala, a tak se jí mstil tím způsobem, že si intenzivně představoval, že jí zvrací na hlavu (využil k tomu semináře Modrá alfa). Tak si pak říkám, co jsme za zvířata a kdo je vlastně blázen…

Mysl může mít ohromnou sílu: Jeden lektor nám kdysi vyprávěl, jak se strašně rozčílil na jednu ženu v její nepřítomnosti. A ejhle, co nezjistil o pár dní později: té ženě bylo přesně v tu dobu fyzicky dost zle! Náhoda? Těžko!

Co říci závěrem: Chcete-li si svoje problémy zvětšit a rozbít si manželství, choďte na zmiňované terapie

Shrnuto a podtrženo: všechna uvedená léčení nebo jejich klony jako metoda Spiritual Response Therapy (SRT), Spiritual Restructuring (spirituální restrukturalizace, navazující na SRT), rodinné konstelace, regresní terapie, Reconnection (rekonektivní léčení), reiki nebo kineziologie (One Brain aj.), abych jmenovala ty nejznámější, vám mohou přidělat spoustu problémů v životě a zničit třeba manželství - pokud budete mít tu smůlu a neustojíte to.

Já sama měla dost ubíjejících problémů po několik let a znám osobně dvě další osoby, kterým tyto metody udělaly v životě dost velkou paseku. Viděla jsem také dost rozpadů vztahů na základě ezoterických kurzů! A ty ženy si ještě myslely, jak jsou na výši - a že jejich partner je sto let za opicemi. Opak byl pravdou… Jen tak na okraj pro ty, co by v duchu chtěli oponovat, že církev je tou nejlepší cestou a pomocí: SRT i SR vymyslel farář, Robert E. Detzler.

Certifikáty bych mohla tapetovat a uvedla jsem jen ty hlavní odnože. Kromě Reconnection, regresní terapie a rodinných konstelací jsem prošla vším, o čem zde píši. Kurzy kineziologie (One Brain a Mandala života - dnes Principy života) považuji sice za méně škodlivé, ale vzhledem k tomu, že se i tyto terapie "přehrabují" v minulých životech, řadím je do kategorie "nebezpečné". Ne, že by se mi při terapii někdy nezjevil minulý život. Je to však tak vzácné a dělám to pouze, když to samo přijde. Minulost je lépe nechat v minulosti, protože současnost by nám mohla protéct mezi prsty.

Důležitá poznámka: Smiřte se prosím s tím, že kontakt na "prince", který mi kdysi pomohl z bažiny ezoteriky, neposkytuji.
 


Komentáře

1 Alayne Alayne | E-mail | Web | 19. listopadu 2016 v 17:55 | Reagovat

Nemám moc ráda nadpřirozené věci, takže těmto metodám vůbec nevěřím. Pokud jsem svobodným človíčkem, tak bych chtěla přeci jen pracovat s tím hmotnějším světem. ;-)

2 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 19. listopadu 2016 v 17:59 | Reagovat

[1]: A vidíš, čeho všeho jsi se uchránila! ;-)

3 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 19. listopadu 2016 v 18:08 | Reagovat

Zajímavý příběh, věřím, že něco "vyššího" určitě existuje, ale nepatřím mezi ty, kteří si to potřebují nějakým způsobem dokazovat.
Má teta se už léta věnuje esoterickým věcem, nejdřív to začalo reiki a léčivými kameny, až to nakonec před pár lety skončilo až u "šamanů", alespoň je tak nazývá. Naše rodina si však myslí, že jde o pouhou sektu a jen se tak navenek tváří.
Teta se totiž chová čím víc nepochopitelně, absolutně už nestojí nohama na zemi a roky věří, že má léčivé schopnosti, avšak si to jen myslí..(kolikrát léčila všechny členy naší rodiny a nic závratného se nestalo, teta si samozřejmě vždycky na všechno našla pádné argumenty, aby vše zamaskovala, jenže my už jsme dávno věděli, jak se věci mají)....spíš se bojím toho, co se s ní do budoucna ještě stane....

4 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 19. listopadu 2016 v 18:29 | Reagovat

[3]: Nechci teď obhajovat tvou tetu, ale u léčení rodinných příslušníků se projevuje jedna věc (alespoň tedy u mě): U rodiny mám, až na výjimky, vždy horší výsledky (a to i v akupunktuře) a pokud možno je ani neléčím. Proč to tak je, ovlivňuje určitě víc faktorů a jedním z nich je i to, že se k nim nedostanu tak blízko, protože se bojí, že je "odhalím". A dalším významným faktorem je i to, že si pamatují jen ty moje super úspěchy. A chtějí to taky tak. Rychle a bezbolestně. Ale tak to vždycky při léčení není!

Mimochodem, tvoje teta mě při psaní článku taky napadla, protože jsem tenkrát někde četla tvůj komentář. O tom, jak tvrdí, že je šťastná a ty jsi přesvědčená, že není. To je tak nějak typické pro ezoteriky, byť by se to dalo možná vyjádřit jinými slovy. Na povrchu vždy krásná maska, uvnitř však naprosto něco jiného... Jo, image, to je věc... :-)

Tyto terapie sekty nejsou (alespoň ne ty popsané), ale některé prvky mi známé praktiky sekt taky připomínají...

Mimochodem, mně to taky trvalo pěkně dlouho, než jsem s tím přestala. A věřila jsem takovým nesmyslům! Furt jsem čekala na to "osvícení" - a světlo nikde! ;-)

Tetě nepomůžeme... Člověk si na to musí přijít sám... Tohle je článek pro lidi, kteří jsou na vážkách. Protože zarytí ezoterici si (v tom lepším případě) poklepou na hlavu nebo mě rovnou ukamenují.

5 Asterius Asterius | E-mail | Web | 19. listopadu 2016 v 19:43 | Reagovat

Podle mě škodí všechno, co je spojeno s esoterikou. Nejlépe od všeho toho být co nejdál a nemít s tím vůbec nic společného.

6 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 19. listopadu 2016 v 19:49 | Reagovat

[5]: No jo, co nejdál: Ale zrovna na příkladu té masáže, kterou masérky často s reiki spojují, ukazuji, že to není tak jednoduché...
A navíc, to bych pak musela odmítat i kus sebe. Narodila jsem se "jiná" a jako dítě jsem si fakt užila... Ezoterika mi aspoň pomohla pochopit, o co u mě jde. Nevylévala bych vaničku i s dítětem. Ale do těch ezoterických kruhů už bych se nikdy nechtěla vracet, to je fakt ;-)

7 Asterius Asterius | E-mail | Web | 19. listopadu 2016 v 20:05 | Reagovat

[6]: Dneska je to složité, esoterika je všude, takže skoro lepší vyhýbat se i masážím.
Nemyslím si, že by člověku byly nějaké nadpřirozené schopnosti vlastní, spíš naopak. Nepokládal bych to za součást člověka. Osobně bych nic takového nechtěl, spíš by mě to děsilo.

8 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 19. listopadu 2016 v 22:30 | Reagovat

Jsem moc praktická, přestože citlivá vůčilidskému utrpení. Podle mne snad jen dobrým slovem, pochopením, pomocí, kterou  může člověk druhému dát se dá zlepšit stav nemocného člověka, tedy psychicky. Na jiné metzody nevěřím. Masáže beru jen jako prokrvení bolavého místa- jen pokud mi je předepíše lékař, jinak nikam nechodím a na "oblbovací" kurzy, jakéhokoliv zaměření  už vůbec ne. Negativním projevům lidí, kteří dovedou pouze naříkat, popisovat své choroby, pomlouvat, se prostě vyhýbám, kde mohu. :-)

9 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 19. listopadu 2016 v 22:34 | Reagovat

[8]: To tě zklamu: Reiki dělají často i fyzioterapeuti! Ale jak píšu výše, s tím nic nenaděláme. Jedině dopředu varovat, že nic takového nechceš. :-)

10 beallara beallara | Web | 19. listopadu 2016 v 22:52 | Reagovat

Lidská psychika není prča a stačí skutečně málo , někdy moc a cesta zpátky je hodně trnitá.
Velmi cením tvůj přístup, hodnocení, je to hodně o sebepoznání a sebereflexi, prošla jsi hodně trnitou cestou než jsi toto mohla napsat, skláním, muselo to hodně bolet.Z vlastní zkušenosti vím, jak dokáží psychiku ovlivnit drogy, psychofarmaka, ale nejhorší v oblasti psychiky jsou lidé a to co s člověkem dokáží.
Víš, nevím, jestli je to náhoda, ale zrovna tento týden jsem četla a asi pětkrát článek o psychospirituální krizi
zpěvačky Horecké, která neuvěřitelně naturálně popisovala svůj příběh, svou krizi, své psychozy a své pobyty v blázinci, dlouho jsem nečetla tak silný článek.
Děkuji ti Dídí,za další silný článek.

11 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 19. listopadu 2016 v 23:06 | Reagovat

[10]: Měla jsem štěstí, protože moje projevy nebyly tak divoké, jak by podle popisů jiných být mohly. Nikdo na mě nikdy nic nepoznal, po té slavné terapii od terapeuta ze Slintacího náměstí jsem dokonce udělala za 2 i jednu velkou zkoušku. Ale to, že se člověk cítí divně a má problémy, ho samozřejmě naplňuje strachem. To byla ta největší zátěž.

Tak já si jdu vygooglit tu Horeckou, to mě fakt zajímá. :-)

13 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 19. listopadu 2016 v 23:14 | Reagovat

[12]: Díky, Simi. :-) Dobrej nápad dát odkaz, aspoň si to přečtou i jiní. :-)

14 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 19. listopadu 2016 v 23:24 | Reagovat

[12]: Ježíšmarjá!!! To je normální horor! To je zas ještě horší, než to, co jsem četla! Proti tomu byly moje problémy o ničem! Uff!!! Teda o tomhle by se mělo psát víc! O_O To je děs! ???

15 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 20. listopadu 2016 v 0:21 | Reagovat

[12]:Tak tohle na noc číst nebudu, až někdy jindy. V posledních letech mi vadí jakákoliv křivda či násilí na lidech i zvířatech mnohem víc.Dříve jsem asi neměla čas sledovat podobné věci.

16 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 20. listopadu 2016 v 0:27 | Reagovat

[15]: To není Růženko o křivdě ani o násilí. To je především o mojí a její blbosti. Ona na to však dojela daleko hůř... Fakt jsem čučela... A k tomu ty praktiky v léčebně! To nám na stážích jaksi zamlčeli!

Nečti to, rozhodně o nic nepřijdeš. Když vydržíš do 0:53, budeš si moct prohlédnout v mém fotočlánku muší topení! :D

17 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 20. listopadu 2016 v 0:29 | Reagovat

[16]: Ne,ne,ne,já nemuším, ani mouchy netopím, u nás jaksi nejsou... :-D

18 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 20. listopadu 2016 v 0:32 | Reagovat

[17]: Teda Růženko, vtip - a ještě dvojitej, ti vyšel s plnou parádou! :D A víš, co se mi vybaví, když řekneš nemuším: Ta nádherná reklama s tou holčičkou a kancem. :-)

19 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 20. listopadu 2016 v 0:33 | Reagovat

[18]: Mně též... :-D

20 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 20. listopadu 2016 v 0:34 | Reagovat

[18]: Ale inspirovala jsi mne ty, heč. ;-)  :-D

21 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 20. listopadu 2016 v 0:36 | Reagovat

[20]: Kdo si neumí hrát, toho nikdo inspirovat ani nemůže, Růženko! :-)
A někoho inspirovat ke kravinám, jó, na to já jsem! :D

22 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 20. listopadu 2016 v 0:37 | Reagovat

[20]: Čekáš? Čekej! Za chvíli přiletí moucha! :-D

23 Čerf Čerf | E-mail | Web | 20. listopadu 2016 v 9:58 | Reagovat

[14]: Velmi podobné situace znám bohužel ze svého bezprostředního okolí. A není to příjemné pomyšlení, že se něco takového děje a člověk prakticky nemá šanci do toho vstoupit a nějak pomoct, dokud to dotyčný sám nepřipustí.

24 Kitty Kitty | E-mail | Web | 20. listopadu 2016 v 10:03 | Reagovat

[19]: Mně taky. Zrovna včera jsme si se sousedou a hospodářem užívali právě tuto reklamu - dávali ji někdy kolem Star Dance. Ružence to pálí :-P

25 Kitty Kitty | E-mail | Web | 20. listopadu 2016 v 10:10 | Reagovat

Díky za tento článek. Tušila jsem složitější chápání této problematiky, nechala jsem si to na ráno. Energetického upíra jsem znala a dojel na to zdravotně sám. Takže asi ta závislost existuje.
Prošla jsem všechny odkazy. Jsi hrdinka - na vlastním příkladu varuješ. Ale jen toho, kdo varování vnímá. Je lepší být přízemní a nemít moc času. A - moje masérka taky začala mluvit o reiki - nechám se od tebe ještě zvlášť poučit. Abych sama nepadla do energetických sítí piškuntálů. Jen - je lymfatická drenáž možná a člověku prospěšná? Není to jenom výtah na peníze? ;-) Za chvíli budu odtučňovat, tak abych nepadla na někoho, kdo mě "odtuční" snadno a rychle. Spíš bych se v tom případě bála o svoji peněženku - o to teď hodně jde :-?

26 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 20. listopadu 2016 v 10:10 | Reagovat

[23]: Milý Petře, díky za tvůj komentář ze života. Kéž by někomu tvoje svědectví a moje zážitky pomohly otevřít oči.

27 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 20. listopadu 2016 v 10:16 | Reagovat

[25]: Milá Kitty, hrdinka zrovna nejsem. ;-)

Lymfatická drenáž (manuální) je moc dobrá metoda. Je to ale zase jako se vším: ten člověk, co ji provádí, musí mít v rukách cit pro lidské tělo. A to některým masérům chybí. A pro tebe bych to opravdu vřele doporučovala. Nejsem si však jistá, zda od téhle paní - to ještě projednáme mailem. :-)

28 Kitty Kitty | E-mail | Web | 20. listopadu 2016 v 10:25 | Reagovat

[26]: Ona teprve začíná jako OSVČ, takže nabírá kurzy. Kdo ví jaké. Já k ní občas zajdu na masáž, i když vlastně nepotřebuju. Jak ale začala mluvit o reiki, zpozorněla jsem sama. Začíná si vylepovat certifikáty... :-!

29 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 20. listopadu 2016 v 10:30 | Reagovat

[28]: Pokud to jsou certifikáty z oboru rehabilitace / fyzioterapie, tak je to dobře. Jestli se jedná o ty jiné věci, tak vem nohy na ramena. :-)

Pokud by byla šikovná, lze ji prostě poprosit, ať si svoje čáry-máry nechá pro sebe.

30 Kitty Kitty | E-mail | Web | 20. listopadu 2016 v 10:35 | Reagovat

[29]: Je zručná, ale taky už i podnikavá. No - odolávám, udělala jsem si z toho sport nebýt manipulovatelná. Přidává rozhýbávání ramen, kloubů, posilování - to je pro hodně lidí přínosné, pro mě ani ne. Mám pohybu dost. Jen kdyby mi někdo zablokoval chutě! Asi se opět obrátím na psychologa, pomohl už dvakrát :-)

31 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 20. listopadu 2016 v 10:39 | Reagovat

[30]: Co zamknout ledničku a klíč dát hospodáři?! ;-) :D

32 Lúmenn Lúmenn | Web | 20. listopadu 2016 v 15:25 | Reagovat

Osobně mám zkušenost s reiki a spíše dobrou, než špatnou. Na hodně metodách mi "něco smrdí" a klasickým ezokurzům se taky vyhýbám, protože na každém, na kterém jsem byla, se stalo přesně to, že všichni lidé byli hodně nalomení a navzájem si tak zvládli ještě víc ublížit. Poslední roky se vzdelávám ve skupině uvědomělých lidí a tam to funguje dobře, žádné podivné praktiky, žádné napojování, ale společná a přesto individuální práce na vlastním růstu. Ale hledala jsem takové prostředí hodně dlouho a vím, že není běžné. Zajímavý článek:) Díky za nové vhledy do problematiky;)

33 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 20. listopadu 2016 v 15:54 | Reagovat

[32]: Díky Lúmennko, uznání od tebe rozhodně potěší. :-)
Já ti nevím s tím reiki: je dnes tolik odnoží reiki (Karuna ad.), že je těžké se v tom vyznat. Já už jsem dost skeptická ke VŠEM těmto kurzům - a po svých zkušenostech, pokud by se i OBJEVILA NĚJAKÁ VÝJIMKA, obávám se, že bych NEMUSELA být objektivní. ;-)

Ono je to paradoxně spíše o tom, jak na tom byl člověk PŘED terapií nebo kurzem: Jestli dobře, pak to většinou "projde" bez větších následků. V opačném případě je to horší.

Mám jednu kamarádku a ta je teď dokonce učitelkou esoterního léčení INEH. Jenže ta už uměla taky dobře léčit před tím (s psychikou to dovede fakt dobře, léčit fyzično nedovede naopak skoro vůbec). I u ní jsem viděla posun (ale velice malý), co se týče energetiky, k HORŠÍMU, PO těchto KURZECH.

Jsem ráda, že jsem se aspoň nechala "vysvobodit" od toho léčitele, protože pro mě bylo dost složité - zase se někomu "vydat všanc".

34 Kitty Kitty | E-mail | Web | 20. listopadu 2016 v 16:02 | Reagovat

[31]: Na to nejsme zařízení! Lepší bude ta doktorka a moje rozhodnutí, že už dál nebudu růst do šířky. Přidala jsem vycházku a na delší trasu, ale nebaví mě to ani fenu. Je málo světla :-(

35 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 20. listopadu 2016 v 21:36 | Reagovat

[34]: Tak si rožni. ;-) :D

36 Kitty Kitty | E-mail | Web | 21. listopadu 2016 v 7:53 | Reagovat

[35]: V terénu? Aha, já jsem zvyklá si všude, kde jsem, rozžíhat. To i proto, abych byla viditelná. Hospodář totiž něco kutí někde potmě, kde o něm nevím, je ticho, a já se při vstupu pořádně leknu ???

37 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 22. listopadu 2016 v 11:42 | Reagovat

Tak jsem ten článek začala číst v noci na dnešek, cestou do postele. A jak jsem zalehla, vybil se mi telefon.
Ufff, chvilku, malou, mám až teď. Mám dočteno, tak nějak probrané komentáře a jdu míchat maso.
A u toho si tak trošku sesumíruju, co všechno Ti chci napsat do mailu :-)

38 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 22. listopadu 2016 v 21:42 | Reagovat
39 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 24. listopadu 2016 v 19:08 | Reagovat

Není všechno zlato, co se třpytí...

40 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 24. listopadu 2016 v 19:16 | Reagovat

[39]: Ano - a moje zlato se teď třpytí v kapsách těch, co vedli ty kurzy. ;-) :D

41 Lydie Lydie | 29. listopadu 2016 v 19:09 | Reagovat

[40]:Tak toto je asi nejlepší komentář, který jsem zde četla. :-)  :-)  :-)

42 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 29. listopadu 2016 v 19:18 | Reagovat

[41]: :-) No, za blbost se holt platí (a někdy i zlatem). :-)

43 Lydie Lydie | 30. listopadu 2016 v 14:53 | Reagovat

[42]:Je zajímavé, že jsem zrovna včera četla v časopise příběh o jednom, co se zabýval Reiki, jak se z toho "zcvoknul"...rozpadla se rodina atd...jak se o tom zmiňuješ.....

44 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 30. listopadu 2016 v 17:54 | Reagovat

[43]: No, aspoň už se o těhle věcech začíná více mluvit - ale pořád je to málo... Jsem zvědavá na reakce, protože pravděpodobně již tento pátek vyjde tenhle článek na jednom ezoterickém blogu, který denně čtou 3,5 tisíce lidí. Tak snad mě ezoterici nesežerou, jak je jejich dobrým zvykem. ;-)

45 Lydie Lydie | 30. listopadu 2016 v 18:55 | Reagovat

[44]:Nesežerou, ale budou Ti třeba na dálku posílat špatnou energii...../to je opravdu tolik lidí, kteří tomuto propadli?/

46 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 30. listopadu 2016 v 19:04 | Reagovat

[45]: To víš, že jo... Na mnohých to nevidíš na první pohled... To jsou ty případy, kdy se snaží jen tak pohrávat s energií (si koupí knížku) a zkusit třeba manipulovat s vůlí lidí - no CO KDYBY to náhodou vyšlo že jo... ;-)

Na kurzech Esoterního léčení INEH bylo zpočátku kolem 60 lidí, dokončilo jich to zhruba 40. Je fakt, že asi za 1,5 roku. A teď už od úmrtí toho hlavního lektora takové masy nejsou. Ale takových kurzů je! Jenom, co jse těch kurzů prolezla já. ;-) :D Třeba to SRT... No a o Reiki? O tom už vůbec nemluvím - zasvěcení dnes dělá každej vrátnej.

Však o tu negativní energii jde. ;-) Ale sranda od počátku je, že pro ezoteriky jsem moc vědecká a pro většinu lékařů zas moc ezoterická. :-D No hele, až se rozpadnu, tak to tu za mě převezme můj duch. ;-) :D

47 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 30. listopadu 2016 v 19:09 | Reagovat

[45]: Přečti si předposlední komentář:
http://poselsvetla.blog.cz/1610/kopnete-si-do-cukriku

Myslím, že výši IQ komentovat nemusím. ;-) Ale nasmála jsem se, to zas jo. :D

48 mojatatu mojatatu | 30. listopadu 2016 v 22:27 | Reagovat

[44]: Jé, hele. A já vím, o jaký blog jde! :D Taky ho čtu. :) Ale slovo ezoterika nesnáším. Brr, fuj. Já tomu říkám prostě spiritualita, duchovno. To by nestačilo pravdě říkat prostě jen takhle? (Nemyslím tím to rozdělování reiky, reconnection atd., to je potřeba, to zas jo).
A děkuju za odkaz na diskuzi pod tím článkem. Trošku mi to přiblížilo pohled na homeopatika. A nasmála jsem se taky; i nahlas. Což se mi při čtení něčeho nestává moc často. :D :-)

49 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 30. listopadu 2016 v 22:31 | Reagovat

[48]: Tak to jsem, milá Mojatatu, ráda. Ale kdyby dotyčná věděla, jak se jí řehtáme (já teď zas znovu), asi by nás zaškrtila. :D

50 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 30. listopadu 2016 v 22:33 | Reagovat

[48]: Ono je nakonec jedno, jak se co jmenuje, spíš jde o to, KDO a JAK to dělá. ;-)

51 alen alen | 2. prosince 2016 v 12:33 | Reagovat

Proč myslíš, že srt je nejhorší a sedmihlavý drak? Mám ve svém okolí totiž člověka, který se tím zabývá...

52 mojatatu mojatatu | 2. prosince 2016 v 16:41 | Reagovat

[49]: To je možný. :D (Mimochodem, ještě tu přezdívku, jakou si dala :D).

[50]: To je ve své podstatě nakonec pravda. :-)

53 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 2. prosince 2016 v 18:31 | Reagovat

[51]: Milá Alen, protože když se SRT jedna hlava usekla, 2 další narostly... SRT je z těch mnou vyzkoušených metod JEDNOZNAČNĚ ta nejhorší. Vše je v článku, nevím, co k tomu více říct.

54 Irena Irena | E-mail | 5. prosince 2016 v 12:56 | Reagovat

Dobrý den, ne vše jsem zde důkladně pročetla.

Ráda bych ještě připsala, že pokud chodíte na psychoterapii k psychologickým odborníkům, může se vám také stát , že se rozvedete a budete bez pomoci, takže naskáčete na vše ezoterické, co potkáte. Jenže vás to nepoloží...najdete tam aspoň příčiny své situace, čehož se u psychoterapeutů nedočkáte, buďto nevědí nebo to před vámi tají. Rozhodně se ale posunete.

55 Irena Irena | E-mail | 5. prosince 2016 v 16:46 | Reagovat

Paní doktorko se srdcem, ta esoterika je  jako všude  a ve všem o lidech, kteří to praktikují a potom i ti, co to přijímají musí také uvažovat a cítit.
Mám hodně dobrých zkušeností a také, samozřejmě, i pár špatných. Vím, o čem je opravdu řeč. Není špatná technika, kurz. Akorát pro každého a pro určitou situaci se hodí něco jiného. Když se mě přihodilo něco špatného, tak to byla zkušenost se špatným člověkem, s člověkem, který si řešil přese mne své problémy nebo prostě jen mu šlo o výběr peněz. Mám opravdu konkrétní špatné zkušenosti a jsem ochotna o nich povyprávět.

56 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 5. prosince 2016 v 17:20 | Reagovat

[54]: Milá Ireno, kdybyste znala tento blog, věděla byste, že psychoterapeuty jsem nikdy neobhajovala, spíše naopak, protože v této profesi jsou velice často lidé, co si sami nevědí rady.  Od lidí vím, že je potíž si najít někoho dobrého. Je třeba hledat - jako všude jinde.

Ano, v ezoterice se posouváte. Akorát podle mě DOST ČASTO špatným směrem.

57 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 5. prosince 2016 v 17:28 | Reagovat

[55]: To, co zde uvádíte, je druhá rovina pro blému. VŽDYCKY samozřejmě záleží na lidech. A to nejen v ezoterice. Ten článek jsem napsala, protože jsem opravdu PO LETECH ZKUŠENOSTÍ přesvědčená, že existují ŠPATNÉ METODY. A ty jsem zde také zmínila.

Rozhodně lektor Esoterního léčení byl velice dobrý člověk a o peníze mu tedy v první linii rozhodně nešlo (konkrétní osobní zkušenost). A ani o paní z Trubičkového města nebo terapeutovi ze Slintacího náměstí se nedá říci, že by byli špatnými lidmi. Akorát pracují s nevhodnými metodami.

Myslím, že tato diskuse nemůže být plodná, protože Vy se mě snažíte přesvědčit o něčem, co nejste schopna vidět na všech energetických rovinách. Vnímáte nějak VÍCE energie? Vidíte je? Dokážete říct, odkud kam v čase proudí? Protože jestli ne, tak tu nemůžeme spolu diskutovat. Některé věci tu pouze naznačuji, není vhodné dávat vše na internet.

Jinak, to, že pro každého je jiná metoda, to zdůrazňuji pořád. Ne všichni si toho jsou vědomi. pro někoho energetika vůbec nemusí být dobrá a potřebuje jen bylinky nebo třeba akupunkturu případně akupresuru.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama