Blog.cz vs. Blogger.com: placený nebo zdarma?!

13. října 2016 v 11:53 | MUDr. Dorka D. |  Co se nikam nevešlo
Dnes si dovolím takovou drzost, jako je porovnání (možná v brzké době placeného) Blog.cz a bezplatného Bloggeru (Blogspot). "Neboj se být svůj", takové Téma týdne se opravdu hodí. Nechci odcházet z Blog.cz (přeci jen je to práce), ale jestli to i nadále půjde od desíti k pěti, nic jiného mi nezbude. Pokud by náhodou tento článek "zmizel", najdete ho na mém Blogspot-blogu (na Google mě najdete opět pod jménem Doktorka se srdcem). Na Blog.cz zřejmě nastává soumrak. Už ani články na titulní stránce se neobměňují pravidelně každý den. Nevím, jak se na to díváte vy, ale podle mého názoru lze peníze určitě investovat jinak a lépe, než do něčeho, co funguje stále hůře a jinde je srovnatelná kvalita zdarma. Navíc, pro mladé bloger(k)y, kterých je na Blog.cz většina, bude i nízká částka příliš vysoká.

Co na Blog.cz i Blogger.com (Blogspot) chybí:


Možnost vložení (nahrání) souborů ke stažení (např. pdf nebo Excel), nemá ani Blogspot.com ani Blog.cz. Dá se to ale snadno vyřešit pomocným bezplatným blogem na Webnode. Na Blog.cz a Blogspot.com pak mám jen odkazy na tyto pdf soubory.

Pokud by Blog.cz výrazně snížil kapacitu úložiště pro obrázkyz nynějších 5 GB (na Blogspot.com je kapacita jen 1 GB už nyní), omezená kapacita úložného prostoru vás opravdu nemusí trápit: obrázky se jak na Blog.cz, tak na Blogspot.com vkládají pomocí URL adresy a adresa může pocházet např. z Flickr.com, který má LIMIT 1 TB (případně z českého Rajče.net, kde je ale snad zapotřebí stáhnout si program a instalovat ho).

Zaheslování blogu nebo vybraných článků / rubrik Blogger ani Blog.cz nemá, ale brzy ho spustí (snad i v tomto ohledu) bezplatný Webnode. Co ale Blogspot.com má, je možnost zvolit, KDO (celý) blog bude smět číst: kromě volby "veřejné" je tam ještě možnost "soukromé" (jen pro autory blogu) nebo volba poslední - vybraní čtenáři. V praxi to znamená, že po zadání seznamu VIP čtenářů blog nikdo jiný neuvidí. Tyto osoby se však vždy musí přihlásit, aby je systém poznal.

Zablokování přístupu na blog konkrétním IP adresám (tedy nemožnost ČTENÍ) na Blogspotu není (a Blog.cz to zvažuje). Vzhledem k možnosti tzv. dynamické IP adresy, které se mění, mi to nepřijde jako světový nápad. Blokování IP adresy pro psaní KOMENTÁŘŮ MÁ jak Blog.cz, tak Blogspot podobné.

Aktualizovanou podobu článku z února 2017, najdete na mém novém blogu.


Pozn.: * Hvězdičkou jsou označeny položky, které na Blogger.com již dávno dostupné jsou a Blog.cz zvažuje, že je zavede ve zpoplatněné verzi. Jinými slovy: hvězdičkou označené položky označují to, za co jinde platit nemusíte.

Mínusy Blog.cz ve zkratce:


Reklama. Ty mně ale nikdy nevadily (a nevím, proč na ně lidi stále nadávají), když se dají celkem spolehlivě zablokovat (viz Jak blokovat reklamu na vašem počítači nebo Jak blokovat reklamu v Google Chrome aneb uBlock Origin versus Adblock Plus). Na Blogspotu reklama není.

Časté technické výpadky systému (viz Publikování na Blog.cz: Problémy a jak obejít). Na Blogspotu se toto neděje.

Spoustě blogů (a bohužel i mně), nefunguje vyhledávání, což je zrovna u odborných a všech rozsáhlých blogů dost podstatný problém!

Nemožnost záruky, že blog začínající na M bude fungovat (je možné, že nefungují i jiná písmena, kdo ví).

Druhy a velikost písma (fonty): Možnosti jsou na Blog.cz dost omezené a Blogger.com je na tom přeci jen lépe (na tomto blogu jsem to ještě nedoladila). Také uvozovky jsou na Blogspotu psány správně (první dole a druhé nahoře).

* Mobilní aplikaci pro publikování článků Blog.cz nemá. Na Blogspotu lze každopádně publikovat pomocí e-mailu text i obrázky až do velikosti 10 MB (nikdy jsem nezkoušela).

Komunikaci vedení s blogery si já osobně představuji jinak. Sice se mi nic zvláštního nestalo, ale zveřejněné maily z mnoha stran mluví samy za sebe. Zatím mi ještě nikdo ani nesmazal žádný článek (což se už mnoha lidem stalo), tak bych asi měla jásat. Je otázka, zda to klapne i tentokrát? Překvapený

Mimochodem, slušný komentář, který ale naváděl, jak některé problémy na Blog.cz vyřešit pomocí jiných, "cizích" služeb, NEBYL na S. blogu zveřejněn. Pak byla na nějakou dobu odstraněno moderování a já napsala druhý komentář s poznámkou, že existují i jiné služby, kde se platit nemusí. Pravděpodobně kvůli adrese mého webu (s odkazem na tento článek) byl i můj druhý komentář neúspěšný - a SMAZÁN. Čí je záhadný S. blog se dozvíte z komentářů. To bylo jedním z mocných impulsů k napsání tohoto článku. Neříká se tomuhle náhodou CENZURA? Já sama jsem smazala za celou dobu existence svého blogu pouze 3 záštiplné komentáře a zablokovala jednu vlastně nevinnou holčinu, který si libuje v satanské tematice a obrázcích (takové odkazy na svém blogu nechci). Nesouhlasné komentáře rozhodně nemažu. Více se dozvíte v odstavci "Plusy Blog.cz", kde jiný bloger ve svých článcích popisuje další "praktiky" vedení Blog.cz.

Dodatek z 14.12. 2016: Aby toho nebylo málo, dokonce nyní stačí napsat určité slovo týkající se tajemné osoby S. a váš komentář skonči kdovíkde - tedy už ho nelze ani ze spamu, tak jako dřív, vylovit, protože TAM NENÍ, jak se přesvědčila jedna blogerka (viz komentáře u tohoto článku). Jo, TOTALITNÍ pokrok nezastavíš...

Diskuse často uvádějí informaci, že pokud vám někdo zcizí fotku nebo rovnou celý článek, nic se na Blog.cz neděje. Na Blogspotu je to prý jiné a věc se řeší. Jistě to tak ale není vždy, protože Ji Hei, která má nádherné fotky, se to stalo - a setkala se s korektním jednáním. Takže jako vždy, záleží na štěstí (a postavení planet Mrkající Smějící se).

* Neomezené publikování článků: Pokud by se "VIP verze" Blog.cz zpoplatnila, verze zdarma by se samozřejmě omezila. A jestli by se zkrátila i délka článků, měla bych problém. Moje články sice nejsou tak dlouhé, ale jsou hodně formátované (např. mám ráda barevné označení) - a čím víc je v článku barviček nebo tučného písma či kurzívy, tím kratší musí na Blog.cz být. Na bezplatném Blogspotu žádná omezení publikace nejsou a články lze psát i delší - limit neznám.

Plusy Blogger.com (Blogspot):


Spolehlivost systému bez technických výpadků: To, že by nešlo vkládat komentáře nebo obrázky jsem nikde v diskusích nečetla. Aktualizace vašeho článku je okamžitá,takže hra na škatulata hejbejte se a přesuny do "rozepsaných" a opětné publikování, jako na Blog.cz z důvodů nezobrazení změn ve vašem článku, odpadá! Nesmaže se vám při ukládání celé, pracně po několik hodin vytvářené menu, aj. To je asi jedna z věcí, která mě (i jiné) zaráží: Blog.cz uvažuje sice o zpoplatnění, ale do infrastruktury jaksi nehodlá nějak moc investovat.

Žádné reklamy!

* Mobilní verze - responzivní design (záruka toho, že se vše na různých typech zařízení, jako je notebook, mobil, tablet aj., zobrazí vše tak, jak má): Blogspot tuhle možnost zahrnuje pod volbou "zobrazit v mobilních zařízeních mobilní šablonu". Jak to funguje, nemohu říct, protože internet mám v mobilu záměrně zablokovaný.

* Možnost změny uživatelského jména: Změna názvu blogu na Blogspotu je bomba, která mě zaujala jako první. Mnozí by ji v momentě přesunu do řad dospěláků jistě využili.

* Možnost vložit na blog VLASTNÍ reklamu (pomocí AdSense) na Blogspotu již je a dají se s ní vydělávat i peníze. Nikdy jsem to nezkoušela, takže nevím, jak to funguje.

Hudba na blogu: Pro někoho představuje zajímavou možnost, aby ke každému článku hrála nějaká hudba ve formátu mp3. Já tuto možnost prozatím zavrhla, protože lidi, kteří mají limity na internet, to spolehlivě odradí. Ono už stačí nezmenšovat svoje fotografie - a mnozí s pomalejším internetem už začnou mít problém s délkou načítání stránky.

Štítky (tagy): Štítky mají třídící funkci. Díky štítkům může být jeden článek ve dvou (či více) rubrikách a už se nemusíte rozhodovat, kam svůj výplod zařadit. Pokud se o štítcích chcete dozvědět něco víc, v odkazovaném článku najdete hezký návod, jak využít možnosti štítků.

Stránky: Možnost vytvářet stránky má opět jen Blogger.com (Blogspot). Dají se použít jako rozcestník, kam vložíte odkazy (a nemusíte tedy jako na Blog.cz vydávat rozcestník v podobě článku).

Dynamické zobrazení (dynamické šablony): Pro mnohé jistě lákavá nabídka, zejména na úvodní straně, mě to však neoslovilo.

Horizontální menu: Konečně jednoduchá tvorba horizontálního menu! Dobrý návod najdete zde (druhá část v podstatě odpadá, zřejmě se Blogspot aktualizoval). Na Blog.cz je tvorba horizontálního menu tak trochu porod, který zdoláte pomocí tabulek. A běda vám, jestli se vám při ukládání volitelného horního boxu smaže, jako se to stalo vlivem chyby na Blog.cz mně - a to hned dvakrát!

* Úprava HTML / CSS: Dosud jsem nic z toho nepotřebovala, (a ani to neumím), ale na Blogspotu tato možnost je a nic o tom vědět nemusíte - jen prý stačí dobře používat Google.

* Blog na vlastní doméně lze po zakoupení na Blogspotu provozovat.

Pro SEO optimalizaci (Search Engine Optimization, tj. optimalizace webu pro lepší pozice ve výsledcích vyhledávání) je důležité, že na Blogspotu lze nastavit, která slova se zobrazí v adrese článku, který chceme vydat. Takže je vhodné dát do adresy klíčová slova v 1. pádě. Na Blog.cz tohoto dosáhneme pouze oklikou: Nejprve se vydá článek s divným a nevhodným názvem obsahující klíčová slova - a až pak změníme název. Google, ale pravděpodobně zachytí i tak nejprve tu nevhodnou, první variantu.

* Podpora nahrávání videa do blogu: Protože video v současnosti na Blog.cz vkládat lze, tak by se podpora nahrávání videa do blogu také přesunula do placené sekce? Na Blogspotu tato funkce samozřejmě je a pochybuji, že by se měla nějak omezovat.

* Export blogu do souboru (záloha): tlačítko "zálohovat obsah" se na Blogger.com vyskytuje, nezkoušela jsem, protože vše píšu ve Wordu.

* Možnost zakázat vyhledávačům blog indexovat: tato funkce je opět dostupná na Blogspotu, i když pochybuju, že by mohla být pro blogery nějak extrémně zajímavá.

* Více uživatelů s právy na jeden blog: Ke správci blogu je možno na Blogspotu přidat další autory.

* Blog pro komerční účely: Četla jsem smluvní podmínky a googlovala - a nenašla nic, co by to zakazovalo (na Blog.cz je zákaz používání blogu ke komerčním účelům, myslím, pro mnohé podstatné minus).

* Import / export vlastní šablony nebo stáhnutí šablon z internetu je na Blogger.com (Blogspot) možné, ale myslím, že ne nezbytně nutné. Mně se sice celkově šablony moc na Blogspotu nelíbily, ale nakonec jsem si vybrala a upravila takovou, že celkový výsledek je podle mého mínění lepší (a rozhodně rychlejší), než na Blog.cz. Při vytváření designu se kliká úplně stejně, jako na Blog.cz (to jen na doplnění, pokud budete někde číst, že ne). Šablony ke stažení najdete na Bloggertempla­tesblog.com nebo na BTemplates.com. Na internetu jich najdete tisíce.

Položek v menu má Blogger.com (Blogspot) nesrovnatelně víc (tzv. gadgety), než Blog.cz. A to se mi líbí. Další lze ještě přidat pomocí html/java scriptu. A není pravda (jak jsem na nějaké diskusi četla), že "profil" nebo "archiv" se nedá odstranit.

Vyhledávání na blogu na Blogspotu funguje!

Statistiky: Vložení TOPlist (nebo jiného počitadla) je stejně jednoduché, jako na Blog.cz, jen s tím rozdílem, že místo ID se do tzv. gadgetu vkládá zkopírovaný html text. Pokud nemáte TOPlist, nevadí. Interní statistiky na Blogspotu na rozdíl od Blog.cz fungují a nebudou vám tak často ukazovat nulu i přesto, že vám čtenáři zanechali komentáře. Celkovou poruchovost má (i podle jiných recenzí) Blogspot nesrovnatelně nižší, než Blog.cz - já jsem na Blogspot tak krátce, že tohle opravdu nemohu posoudit. Statistiky patří na tomto blogu vlastně ke Google analytics - takže jsou opravdu rozsáhlé a důkladné. Účel některých kolonek jsem zatím ještě ani nedešifrovala.

Nastavení doby zveřejnění článku lze na Blogspotu do minulosti. To ale využijí asi jen lidé, kteří mají hodně followerů (osoby nechající si emailem zasílat novinky), protože např. při stěhování blogu, a tudíž excesivním vydávání článků, by pak čtenáře, kteří je sledují, bez této možnosti zahltili. O jiném využití nevím.

Možnost zpřístupnit blog jen vybraným čtenářům, viz výše.

Možnost https (Hypertext Transfer Protocol Secure: zabezpečené, šifrované připojení): Znamená to vyšší bezpečnost, nic víc, nic míň. Https protokol využívají hlavně banky a jiné instituce. Já ji tam zatím mám, ale prý to mírně zpomaluje, (já to tedy nepoznám), tak nevím, zda to kvůli technicky méně zdatným přístrojům raději nezrušit.

Blogger.com je propojený s Googlem a má tím pádem údajně větší návštěvnost a sledovanost článků. To zatím nemohu ani potvrdit ani vyvrátit. Navíc je tento bod trochu sporný, protože zrovna toto propojení leží mnoha lidem v žaludku.

Výčet plusů zdaleka není úplný, je zde prostě daleko více možností a já ještě nevím, na co všechno se dají využít.

Minusy Blogger.com (Blogspot):


Návštěvnost: Články jiných uživatelů Blogger.com (Blogspot) tak snadno nenajdete, protože chybí úvodní stránka, která by je zveřejňovala. To je hlavní slabina Blogger.com a jediné velké plus Blog.cz. Naivním blogerkám s blogísky poskytne úvodní stránka i tak pár čtenářů jejich výplodů - když na něj kliknou omylem. Na Bloggeru ale budou bez kvalitního obsahu ztracení. Pokud však máte Facebook, větší problémy s návštěvností byste mít neměli (nemohu posoudit, "slídič" Facebook se mi z duše příčí, založila jsem si ho nedávno a téměř ho nepoužívám).

Velikost fotek se musí předem upravit, nelze ji libovolně měnit, jako na Blog.cz (existuje jen 5 možností, ze kterých si musíte vybrat). Metodou pokus omyl jsem vyzkoušela, JAK nastavit zmenšení obrázků, aby to byl maximální možný rozměr, takže žádný problém.

Na Blogspotu není vidět IP adresa příspěvků. Nepoznáte tedy, zda negativní ohlasy (hateři) jsou jedna a táž osoba nebo více lidí. Ale možná je někdy lepší ji nevidět a nevědět. Já například před časem díky náhodě (a IP adrese) zjistila, který bloger (vydávající se v komentáři za ženu) mi napsal záštiplný komentář s výhružkami (tento člověk z Poličky je s největší pravděpodobností i udavač). Nic mi to nepřineslo, akorát to, že při každém jeho vydaném článku si vzpomenu.

Část nápovědy je jen v angličtině.

Plusy Blog.cz:


Návštěvnost a její zvýšení: Jedna z hlavních výhod je samozřejmě členství v Autorském klubu - AK (i když ten už byl jednou či víckrát? zrušený a kdo ví, co přinese budoucnost). Jenže vyhodit vás mohou z AK dřív, než řekneš švec (a to i BEZ porušování pravidel, prostě jen tak, bez udání důvodu, viz tento a ještě tenhle článek - z několika případů jsem vybrala jen jeden příklad za všechny). Psaní článků na Téma týdne - TT je další možnost, jak se zviditelnit (a nepotřebujete k tomu žádné členství). Soutěže už téměř zanikly, takže spadají spíše do kategorie "historie a vykopávky". Jak členství v AK, tak TT vám pomohou přivést více čtenářů, protože se články objevují na titulní stránce.

Velikost obrázků lze PLYNULE měnit tažením myší.

V administraci vidíte IP adresu.

Vše je v českém jazyce.

Co říci na závěr?


Psaní článků na Blogspotu je v podstatě totožné, jako na Blog.cz, grafický editor je dokonce o maličko lepší. Navzdory některým názorům, udělat si na Blogspotu design je jednodušší. Mně jako naprostému laikovi, se to podařilo pouhou úpravou šablony a bez úprav CSS / HTML lépe (a rychleji), než na Blog.cz. Např. vodorovné menu je tam (na rozdíl od Blog.cz) hračka! Jediné, co na Blogger.com chybí, je úvodní stránka s výpisy článků, která by blogy nějak tmelila v určitou komunitu.

Články o ničem na Blogspotu nemají šanci. Jestli má (nebo bude mít) váš blog "obsah", pak by neměl nastat žádný problém. Podle diskusí je nejsnazší cestou začátek blogování právě na Blog.cz - a pak přejít (i se čtenáři) na mnohem profesionálnější Blogger.com (Blogspot). Takže pokud by zde byly problémy, je jasné, kudy by mohla vést další cesta. Mrkající

Pokud jsem nějaké podstatné plusy či mínusy na jedné či druhé platformě zapomněla zmínit, neváhejte mi to napsat do komentářů a já je doplním do článku.

Pozn. pro čtenáře, co si chtějí založit blog a rozmýšlí se mezi těmito dvěma platformami: Nenechte se vyděsit dalšími články, které jsou zastaralé, dívejte se vždy na DATUM publikování. Tenhle článek jsem sepsala proto, že ANI JEDEN ze článků na prvních 3 stranách Google nepojednává o těchto 2 typech blogů dostatečně podrobně a objektivně.
 


Komentáře

1 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 13. října 2016 v 12:09

Poslední dobou nemám moc času, takže jsem ani nezaznamenala, že by se blog.cz měl zpoplatňovat, natož existenci Blogspotu. Nicméně na blog.cz mě štve snad vše z toho, co jsi vyjmenovala. Ještě bych přidala, že i omezené menu, můžeš tam mít jen tuším pět možností (články, archiv článků, vyhledávání, profil...), další to nepouští, což je dle mého také na pendrek.

Zatím jsem kamkoli přecházet líná, konečně mám čas sotva na sepsání článku a ještě zakládat nový blog? Nestíhám. Pokud ho však zpoplatní půjdu jinam. Je to pro mne zábava, za články žádný výnos nemám a na profesionála si také hrát nechci, takže se mi placení ani nevyplatí.

2 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 13. října 2016 v 12:16

[1]: Milá Eleanor, zatím (a možná nikdy) se nic zpoplatňovat nebude. Ale zvažuje se to... Ale jen v podobě kastování: horší (omezení stávajících funkcí) a VIP forma blogu. Většina lidí je sice proti, ale to je přeci v dnešní dob jedno...

Neboj, v menu můžeš mít neomezenš položek, je na to jeden z triků, které jsem v Google vykoumala. Klikni na odkaz v mém komentáři, nastavila jsem ti tam článek, kde se dozvíš, jak zajistit, aby se ti položky v menu "udržely" a nevyskakovaly. :-)

Založení blogu stačí věnovat v hrubé podobě jeden víkend. A ty jsi přeci šikovnější, než já. :-)

3 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 13. října 2016 v 12:20

Teda Doktorko...
To muselo být vyčerpávající, tohle sepsat :-)
Já jsem líná.
Na práci i na učení nových věcí.
A tak bych asi zůstala. Ovšem,na zkrácené, neplacené verzi :-)
No řekni sama, co víc já potřebuju?
Články píšu rovnou na blogu a ... to mi vlastně stačí :-)

4 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 13. října 2016 v 12:30

[3]: Milá Baru, pokud by se měla zkrátit délka článků, tak tady rozhodně nemohu být. Pro googlování pojmů je nevýhodné mít to rozdělený do více částí...

Jo, práci to dalo - a zas tak moc mě to nebavilo. Ale svoje impulsy jsem už částečně popsala. ;-) Ale vlastně ten první popud k založení Blogspot-blogu bylo to udání (a následné označení mého blogu výstražným nápisem) - i když jsem pak na svůj dotaz dostala dopis, který by se s trochou fantazie mohl podobat částečné omluvě.

5 MarijaKes MarijaKes | E-mail | Web | 13. října 2016 v 12:35

Pět let jsem byla na jiném hostingu a co jsem tam zažila, to je katastrofa, však také už zkrachoval. Vlastně byl vytunelován. Odtamtud přešlo na blog.cz strašně moc uživatelů a já jsem zde zatím spokojená. Začínat někde jinde už bych nedokázala a když občas něco vypadne, zatím se to během krátké doby opravilo. Nemusela jsem s nikým komunikovat rusky, anglicky a pod. Editace článků je tu naprosto bomba, nemusím fotografie vkládat formou URL adresy. A možnost blokování IP adresy vítám. Neblokuji ani nemažu žádný komentář, ani ty záporné, ale často se mi stává, že si někteří prodejci viagry, nabízeči půjček a podobně vyhlédnou jeden můj článek a píší anglické komentáře s uvedením webu na pochybné stránky. Vyhledat takový komentář a bloknout je zde otázka chvilky. Pokud to tu zkrachuje, pak už blogovat nebudu. Moje stránky měly být jakýmsi deníkem cestování a psát to znova? nědde jinde? Už ne. S tím, co jsem jinde zažila je to tady na blog.cz zatím procházka růžovým sadem. :-)

6 Ji Hei - Fotografie Ji Hei - Fotografie | E-mail | Web | 13. října 2016 v 13:03

Skvěle zpracovaný článek - díky :).
Počkám, co se z toho vyklube. A když to bude nutné, budu používat jen mou galerii na WP a i na Webnode jsem byla hodně spokojená :).
Co se týče reakce technické podpory blogu.cz na odcizení fotografií a článků, tak moje zkušenost byla velmi dobrá. Už je to pár let zpátky, co byly odcizeny moje fotografie a zlodějíček je dokonce vydával na jeho blogu za vlastní. Nahlásila jsem tehdy vše na technickou podporu, doložila jsem, že fotografie jsou opravdu moje a došlo velmi rychle k nápravě. Moje fotografie byly z jeho blogu odstraněny.
Samozřejmě doufám, že blog.cz zpoplatněný nebude. Patřím ale spíš mezi nenáročné uživatele.. Momentálně mi nefunguje už několik dní statistika návštěvnosti, ale ani jsem to na technickou podporu nehlásila, protože se bez statistik dokážu obejít :). A kdo ví, třeba na odstranění problému pracují a chce to jenom čas :);).

7 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 13. října 2016 v 13:46

[2]: Vidíš, na to jsem vlastně zapomněla. Tvé rady už jsem četla a jsou super :) Nicméně už to, že uživatel musí obcházet různé věci oklikou nedělá blog.cz dobrou reklamu.
A co kde si to četla, Dorko? Jsou tam vyjmenované ty omezené funkce? Docela by mě to zajímalo :D

8 beallara beallara | Web | 13. října 2016 v 15:07

Milá doktorečko,
dala jsi si ohromnou práci, klobouk dolů..
Tedy za mě...já jsem zde poměrně spokojená, nemám ambice špičkového blogeram jsem ráda za to, co právě je a existuje, možná jsem v tomto přízemní.
Zatím jsem neměla nikdy problém s články, nic se mi neztrácelo, nic mi nikdo nevyhazoval, pokud jsem komunikovala s Blogem.cz...vždy to byl velice korektní přístup a chyba byla vyřešena okamžitě ...za 5let fungování jsem měla maličkatý problém 2x a Standa byl vždy velice slušný, na úrovni.
Reklama mě osobně vůbec nevadí, jsem na ni zvyklá z netu, je všude, celkem jí ani nevnímám, mám jí na praku.
Co mě osobně vadí, jsou omezené možnosti výběru článků, vybírají to hodně mladí lidé a skutečné klenoty tam bývají málo, je to věkově ohraničeno, starší blogeři nemají moc šanci a upřímně mě to moc mrzí, protože tolik kvalitních lidí tu je a tak málo se o nich ví...škoda.
Když jsem v pondělí viděla svůj blog jako blog dne, málem jsem spadla pod stůl, protože to je vyznamenání první třídy, obávám se, že ve své věkové kategorii mám zase na pár let po ptákách :D  :D  :D  :D

9 Eliss Eliss | Web | 13. října 2016 v 16:03

Já jsem už svůj názor vyjádřila, za blog.cz nedám nikdy ani korunu

10 Kerria Kerria | Web | 13. října 2016 v 16:40

Už je to pár let, co jsem z blogu odešla na pise.cz. Zkoušela jsem i blogger, ale v té době bylo snad všechno v angličtině, takže pro mě trošku problém. Později jsem si na Bloggeru založila tématické blogy a na pise.cz jsem si nechala jen takový ten deníčkovský pel-mel - momentálně moc nevyužívaný.
Z bloggeru, jeho funkcí a nastavení jsem nadšená. Zatím nic nepostrádám a krom toho jsem se ještě nesetkala s žádným výpadkem. O občasné údržbě systému se dozvím z hlavní stránky několik dní dopředu.

Reklamu mám zapnutou, ale trvá dlouho než se člověk propracuje k nějakým výdělkům. Služba je přístupná až po (tuším) půl roce blogování. V té době jsem začínala na 35,-  Kč/měs. Po dvou letech to dělá asi 80,- kč/měs. Doufám, že jednou z toho budu mít celkem slušný přivýdělek k důchodu :-D

PS: Jinak pokud by tě zajímaly i další blogovací služby, tak před pár lety jsem dávala dohromady recenze: http://blogosvet.blog.cz/rubrika/recenze-blogovacich-serveru

11 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 13. října 2016 v 16:53

[5]: Možnost blokování IP adresy je na Blogspot stejně, jako na Blog.cz. Ale jen v komentářích (v textu jsem to teď zdůraznila, aby to někoho nemátlo stejně, jako tebe). Také vyhledání „nežádoucího“ komentáře je na Blogspot stejně jednoduché, jako na Blog.cz. Editace článků je rozhodně v mnoha ohledech lepší na Blogspotu… To každopádně. A zatím to vypadá, že při převod z Word Blogspot ani nežere mezery mezi slovy ani neblbne formátování barviček, jako to dělá systém na Blog.cz (barvičky pak někdy na Blog.cz předělávám třeba i víc, než hodinu, pokud to navzdory trikům nejde!).  

Holt my ostatní nemáme tvou tvrdou školu a jsme asi trochu zhýčkaní . :-)

12 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 13. října 2016 v 16:55

[6]: Jitulko, díky za komentář - dopíšu tam tvoje zkušenosti s těmi krádežemi. Asi záleží, jak má člověk štěstí.  Je fajn, že tobě to vyšlo.  Ono taky ale tvoje fotky jsou něco tak nádhernýho, co se dá těžko schovat, když se to ukradne. :D

Statistika návštěvnosti nefunguje už několik dní asi nikomu. Dokonce jedna blogerka vydala článek s touto otázkou. Horší je, že spoustě lidem opět začaly blbnout vkládání komentářů nebo jednou i obrázků…

13 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 13. října 2016 v 16:56

[7]: No kde, na: http://blog.blog.cz/1610/anketa-placena-verze-blogu

;-) Vše je jen ve fázi ankety, ale už to leccos naznačuje…

14 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 13. října 2016 v 16:59

[8]: Milá Simi, tvého článku na titulce jsem si samozřejmě všimla a moc ti blahopřeji!  Hned se tím pádem pozvedla úroveň upadající titulní stránky! :-)

Z Blog.cz odcházejí hlavně ti, co se začnou prát s technickými problémy na Blog.cz nebo se setkají často s arogancí (případně se „nasytí“ ve vražedné kombinaci obojím). To je totiž realita na Blog.cz ověřená mnoha blogery. Cenzura zde opravdu existuje, smazání mj. postihlo už dávno i jednoho blogera, kterého si moc vážím, protože ho znám i osobně. Jeho články mají vysokou úroveň a jmenovat ho raději nebudu, neb nevím, zda by mu to nevadilo. V poslední době to tak trochu na mě dělá dojem, že v otázkách cenzury S. možná dostal od někoho „přes prsty“, protože již mnoho kontroverzních článků vydaných v poslední době zůstalo nedotknutých.  

Určitě nejsi „přízemní“, jenom proto, že nemáš vysoké ambice. Tenhle článek také nenabádá k hromadnému odchodu, ani já ještě nejsem rozhodnutá, zda odejdu. Jen ukazuji možnosti. A tohle srovnání určitě pomůže lidem, kteří se rozhodují, jakou platformu zvolit (a to byl můj cíl: když už něco dělám, tak pořádně), v mnoha článcích jsou v tomto ohledu buď zastaralé informace, nebo úplné bludy (případně ZÁMĚRNÉ zkreslení) ;-)

15 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 13. října 2016 v 17:00

[9]: Kdyby nebyla tak tvrdá konkurence a úroveň se tu zvyšovala (namísto opačných tendencí), tak by se o placení i dalo uvažovat. Ale takhle… A nebo je ten úpadek možná už trénink a příprava na to, co nás tu v budoucnosti čeká? :D

16 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 13. října 2016 v 17:08

[10]: Sepsat dohromady recenzi je super věc, ale rychle to zastará, počítám, že i můj článek déle, než 2-3 roky aktuální nebude…

Jinak: Díky za tvůj komentář, tvá návštěva mě moc těší, protože tě už dávno znám - a občas k tobě i zajdu. :-) Jasně, v důchodu z tebe bude díky reklamě na blogu boháč. :-D A jakou máš adresu na Bloggeru? Já znám jen Píše.cz.

17 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 13. října 2016 v 17:46

[13]: dekuji :)

18 Ji Hei - Fotografie Ji Hei - Fotografie | E-mail | Web | 13. října 2016 v 21:47

[12]: :-)  ;-)
Komentáře mi zatím fungují a ostatní funkce taky, ale párkrát jsem se nemohla dostat do administrace, trvalo hodně dlouho, než se to načetlo. Možná to bylo právě proto, že se prováděly nějaké opravy, kdo ví.. Jo, taky jsem si říkala, že ty statistiky nebudou problém jenom u mě.. Tak snad to dají brzy do pořádku ;) :).

19 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 13. října 2016 v 21:49

[18]: Tak to mi ani neříkej, že se nelze dostat do administrace... Ještě se mi to (naštěstí) nestalo.

20 valin valin | E-mail | Web | 14. října 2016 v 7:23

No tak to je excelentní přehled. Já jsem byla, stejně jako píše Marijakes na tom samém hostingu, který byl placený a ten skončil opravdu katastrofálně. Přešla jsem sem na blog.cz a vůbec si nedovedu představit, že bych začínala zase někde jinde. Sice jsem trošinku očuchávala jiné redakční systémy, ale zdaleka je do hloubky neznám tak, jako ty a přes to, že k blogu.cz mám také určité výhrady, chápu, že všude se pořád všechno mění a tak člověk vlastně neví, co bude dobré a co přímo blbé. Na blogování zde miluji tuhle komunitu a velmi věřím, že od tohoto nápadu blog.cz rozdělit na placený a neplacený, ustoupí. Myslím, že zájmu tolik nebude, aby pochopili, že větší zisk budou mít jen z těch reklam, které máme na blozích všude, kam jen oko ppohlédne, než z poplatků za blog.
Jiná věc je o tom, jak se tu jedná s blogery, že? Ale to je jiná kapitola. O_O

21 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 14. října 2016 v 12:14

[20]: Milá Val, ano, komunita je silný argument pro Blog.cz. Ale komunitu event. přechodem na Blogspot člověk neztratí, pokud bude i nadále sledovat titulní stránku - a články ostatních blogerů.

Mimochodem, kde jste to obě byly? Je to tajemství? ;-)

22 Standa Standa | Web | 14. října 2016 v 12:21

Možná vás to překvapí, ale já jsem Blog.cz a Blogger.com srovnal už před 4 lety :D :D :D

http://blog.blog.cz/1211/blog-cz-versus-blogger-com

23 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 14. října 2016 v 12:26

[22]: Nepřekvapí, Váš článek (i spoustu jiných porovnání) jsem samozřejmě četla. ;-)

24 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 14. října 2016 v 12:29

[22]: Mimochodem, právě proto jsem napsala tenhle článek, aby byly informace nezkreslené a aktuální.

25 Kerria Kerria | Web | 14. října 2016 v 13:35

[11]: Ani jsem netušila, že mě znáš. Já sem taky nakouknu jen občas, když tě zahlédnu v TT. Nemám už moc času číst blogy.
Adresy jsem ti poslala soukromou zprávou. Nejspíš bude ve spamu, kvůli vloženým odkazům.

26 Kerria Kerria | Web | 14. října 2016 v 14:04

[22]: V té době jsem hledala novou doménu a musím uznat, že většina věcí z článku byla pravdivá. Dnes už z toho půlka neplatí ;-)

Krom toho si vzpomínám na jiné vaše srovnání obdobné funkce, kdy informace o funci na blogspotu byly poněkud zkreslené (zřejmě z nedostatečné znalosti tamního prostředí). Bohužel jakákoliv snaha doplnit chybějící informace byla mařena mazáním komentářů, nejen těch mých - bylo nás takových více. :-D  :-D  :-D To příliš nesvědčí o snaze o objektivitu, nemyslíte?

27 Ježurka Ježurka | Web | 14. října 2016 v 16:10

Páni, to muselo dát práci takhle porovnávat, ale určitě to někomu pomůže, bude-li chtít nebo muset měnit. Já bych taky raději zůstala, protože jako důchodce ještě platit něco navíc, nemíním. Uvidíme. Tak aspoň vím, bude-li třeba, kde mi dobře poradí, protože umí. :-D

28 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 14. října 2016 v 17:06

[25]: Moc prosím, spam jsem prohlédla - a nikde nejsi. Pokud jsi to posílala přes zprávu autorovi pošli to prosím mailem. A pokud mailem, tak přes zprávu autorovi. Jedna možnost určitě vyjde. :-) Předem díky a hezký víkend!

29 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 14. října 2016 v 17:08

[27]: Milá Ježurko, dalo to rozhodně méně práce, než jakákoliv bylinka nebo minerál na tomto blogu. :-)

Snad nebude třeba žádných rad - pokud by ale k tomu přesunu došlo, ráda pomůžu. :-)

30 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 14. října 2016 v 23:07

[26]: Milá Kerrio, objektivita je pro některé lidi neznámý pojem. S. na chvíli odstranil moderování - a tak jsem přidala 2. nevinný komentář. Ale i ten byl SMAZÁN - pravděpodobně protože obsahoval odkaz na tento článek. Co k tomu dodat... Snad jen ???  O_O  :D :-D

31 Meduňka Meduňka | Web | 15. října 2016 v 9:46

Vynikající porovnání, já se při zakládání blogu rozhodovala mezi Blog.cz, Blogger.com a bloger.cz :-D
A ačkoli se mi funkce na Blogspotu líbily nejvíc, přivedla mě na Blog.cz právě ta možnost publikovat na téma týdne, tedy být více "na očích" :-D
A vlastně mi to tady vyhovuje po všech stránkách, jsem tedy zvědavá, jak to dopadne s tím zpoplatněním, ale asi bych se tomu ani nebránila :-)

32 Meduňka Meduňka | Web | 15. října 2016 v 10:04

Můj komentář spadl do spamu :-(

33 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 15. října 2016 v 10:20

[32]: Milá Meduňko neboj, vylovila jsem ho ze spamových vod. :-)

Pokud se některé věci začnou dotýkat člověka OSOBNĚ, názor rychle změní. Před tím incidentem bych to napsala možná stejně jako ty. :-)

34 valin valin | E-mail | Web | 15. října 2016 v 20:34

[21]: Ale kdepak tajemství. S Marijakes jsme byly na ruském hostingu, mimo jiném zpočátku velmi kvalitním a s opravdu mnoha možnostmi. Byl to hosting hnedle pro celý svět, ve všech možných řečech, jenže časem začal upadat, bohužel to šlo od desíti k pěti a nakonec zmizel úložný prostor a bylo po všem. Měl doménu webovastranka.cz u nás a jinde podle státu. Je ho celkem škoda, tam jsem zažila poprvé velkou komunitu. Tenhle hosting jsem obrečela a je škoda, že si někdo z něj alespoň nevzal ponaučení, jak vytvořit hodně kvalitní hosting.Platilo se na rok asi 19 nebo 29 dolarů. Už si přesně nevybavuji. :-)

35 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 15. října 2016 v 20:38

[34]: Ty jo, tak to je škoda! Dobrý, placený - a přesto to zkrachovalo?! :-/ A já to propásla! :-( Já si před lety říkala - ty jo, furt nějaký blogy a blogeři, co to je... :-D

36 valin valin | E-mail | Web | 15. října 2016 v 20:46

[35]: Spíš si myslím, že ho vykradli. Ale jak tu tak pročítám komentáře, tys měla zde na blogu nějakou osobní nepříjemnost?
Bloger vždycky nějakým způsobem nese svou kůži na trh, s tím je dobré počítat. ???

37 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 15. října 2016 v 20:52

[36]: Ano, mám osobní zkušenost. Jo, bloger nese kůži na trh - to už jsem si všimla. :D Na některé věci si ale člověk nezvykne nikdy. ;-)

Taky mě napadlo, že to bylo vytunelováno...

38 Iris Iris | E-mail | Web | 3. listopadu 2016 v 10:56

Já se rozhodně stěhovat nebudu :-)

39 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 3. listopadu 2016 v 17:02

[38]: Vždyť tě nikdo nenutí. :-) Ani já nejsem definitivně rozhodnutá - zato jsem připravená. ;-)

40 Fidas Fidas | 29. ledna 2017 v 17:31

Mam dotaz....lze mit blog na blog.cz a zaroven na blogger.com s tim ze na blogu budu napr. Zelenaokurka.blog.cz a na bloggeru napr.  Zelenaokurka.blogspot.cz.  a jednotlive clanky budu navzajem prekopirovavat cili v podstate jeden blog na ruznych domenach? Nebo je to proti pravidlum?

41 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 29. ledna 2017 v 17:41

[40]: Nevím o žádných "pravidlech", která by to zakazovala. :-)

Tady vyvstává jiný problém: pokud budete mít stejné texty, Google zobrazí pravděpodobně stejně jen JEDEN z těchto blogů (nebo přesněji článků), a to ten více navštěvovanější. Není dobré si navzájem sám konkurovat a postrádá to smysl.

Pokud si to ale chcete jen vyzkoušet a až časem se rozhodnout, KTEROU platformu si zvolíte, tak myslím, že tomu nic nebrání. :-)

42 Fidas Fidas | 29. ledna 2017 v 18:04

No myslel jsem ze na blog.cz by clovek vyuzil zejmena navstevnost plynouci z moznosti dostat se na uvodni stranku a celkove komunity blogu a druhy blog od googlu nechat zejmena pro lepsi vyhledani pres samotny google... klicova je otazka kolik lidi se na vas blog u blog.cz dostane primo z googlu a kolik z uvodky a celkove diky komunite blog.cz ale pokud je tomu tak ze google vybere pouze jeden web tak to postrada smysl....dekuji za odpoved

43 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 29. ledna 2017 v 18:27

[42]: Do pozadí Google nevidí nikdo dokonale, ale i u mých 2 blogů to tak je: zkoušela jsem publikovat prvně článek na Blogspot (byl zobrazen Blog.cz, protože je stále ještě víc navštěvovaný) nebo jsem dala k publikaci článek na jeden blog s návštěvností kolem 4000 denně - a článek psaný na Blog.cz "zmizel" z Google a jeho místo zaujmul ten vysoce navštěvovaný blog.

Neplatí to ale absolutně, u určitých kombinací slov nejednou vyskočí Blogspot - pakliže jsem tam třeba změnila název nebo jiné malé změny... Je to však zhruba tak, jak píšete, že to spíše postrádá smysl.

Na vyhledávání nepotřebujete Blogspot, stačí Vám operátor site s dvojtečkou a BEZ mezery:

site:zelenaokurka.blog.cz PLUS HLEDANÝ VÝRAZ Vám v Google najde vše. :-)

Protože můj blog je převážně odborný, tak návštěvnost plyne hlavně z vyhledávačů. Podíl je jak kdy, ale pohybujue se kolem 50 procent i víc. Taky se říká (jestli je to pravda, to nikdo nepotvrdil ani nevyvrátil), že Google má raději Blogger než jiné platformy. Nevím, já se dostala na první stranu Google s mnoha články i přes Blog.cz. Rozhodně to ale vypadá, že pozice s články na Bloggeru není horší, nýbrž možná fakt o maličko lepší (ale na to ještě uplynulo příliš málo času, takže nějaké posouzení budu moci udělat až později).

U Vašeho "okurkového" blogu by vše mohlo být jinak, pokud nebude odborný. Pokud začnete na Blog.cz, tak podle mě nic nezkazíte - přejít na Blogger můžete přece vždy.

Záleží, pro jak široké publikum budete psát. Pokud by to bylo něco úzkoprofilového, tak je asi lepší Blogger.com, protože to ani Téma týdne nevytrhne (a budoucnost Blog.cz je příliš nejistá).

Za návštěvností stojí i kvalitní komentáře. Pokud člověk všude píše, "hezký blog, přijď se podívat na můj", tak si pod sebou podřezává (ne)vědomky větev. ;-)

44 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 29. ledna 2017 v 18:31

[42]: Ještě poslední věc: Je Vám jasný, že na Blog.cz musíte mít PEVNÝ NERVY? ;-) :D Více o tom je v tomto článku:

http://doktorka-se-srdcem.blog.cz/1607/problemy-s-publikovanim-na-blog-cz-a-jak-je-obejit

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama