Jak najít dobrého akupunkturistu?

6. ledna 2016 v 18:45 | MUDr. Dorka D. |  Akupunktura a tradiční čínská medicína (TČM)


 


Komentáře

1 proste-panda proste-panda | Web | 11. května 2016 v 16:21

Tohle je poprvé, co o akupunktuře čtu tak nějak více do hloubky (předím jsem věděla jen, že je to z Číny a že to zahrnuje jehly). Otázka jehel je má problematická část - nesnáším ani očkování, ani braní krve, ani bodnutí včely, mám k tomu tak špatný vztah že kdybych se měla vybrat mezi píchnutím a říznutím, volím nůž. Jediné, co jsem zvládla, bylo tetování, ale to jsem opravdu chtěla tak se to ve mně nějak "vyrušilo". Tatérský strojek taky není o deseticentimetrové jehle, že.. :D
Jinak vlastně jediné, co mě třeba zdravotně trápí, je kůže. Akné se mi spustilo ve 12-ti letech a v 23 stále nezmizelo. Obličej je prakticky v pořádku, ale záda jsou problém. Chodím občas na reflexní terapie zahrnující i harmonizaci čaker, snažím se pročištovat játra a ledviny, zkusila jsem doplnit vitamíny a já nevím co, svého času i hormonální antikoncepci, ale stejně nic stoprocentně nezabralo. Naprosto netuším, v čem ten problém vězí a už jsem tak trochu rezignovala. Je to třeba něco, s čím by si akupunktura dokázala poradit?
A ještě moc děkuji za komentář u mého "očního" článku :)

2 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 11. května 2016 v 18:11

[1]: U tebe bych volila hlavně byliny, akupunkturu až event. na dalším místě. Pokud chceš, napiš mi na mail svou adresu, poslala bych ti dotazník TCM, který by mi pomohl v přesnějším výběru vhodných (klasických) bylin.

Takhle nemohu byliny doporučit s jistotou, ale viděla bych to u tebe na BŘÍZU gemmoterapie (Podhorná) zvyšovat postupně (vždy ca. po 4 dnech) od 3 kapek 2x denně (hned po probuzení a pak před usnutím).

SPORÝŠ tinkturu (Tinktura.eu; zpočátku jen 5 kapek 2xdenně, časem možná zvýšit - kapat do vlažného sedmikráskového čaje). SEDMIKRÁSKOVÝ čaj dělat jako nálev a pít 3-4x denně (2 čajové lžičky na šálek).

3xdenně nezávisle na čaji a bříze brát tinkturu ze SVÍZELE 6 kapek (časem asi zvýšit, to teď nejsem schopná odhadnout).

Hormonální antikoncepci určitě ne (z mnoha důvodů, na netu je dobrých článků o ní dost).

Od bylinek nečekej prosím žádné rychlé uzdravení. Pomohou, ale chtějí svůj čas :-)

Jinak k mé pochvale: Dobré zboží se chválí samo ;-) Jak vidíš, přidala jsem si tě do oblíbených :-)

Pokud by někdo chtěl tohle vyzkoušet na akné, tak musím zdůraznit, že pokud nevypadá jako panda (tj. jako černobílý medvídek), tak ať to nezkouší. Dávkování i výběr bylin je vysoce individuální a každý potřebuje v určitém čase něco jiného ;-) I v rozpise naznačuji, že se s časem bude měnit jak dávkování tak výběr bylin! ??? :-)

3 proste-panda proste-panda | Web | 11. května 2016 v 20:14

[2]: Poslala jsem ti mail na tu adresu co máš u komentářů. Moc díky! :)

4 Naomi Grace Naomi Grace | 28. prosince 2016 v 18:59

Vzhledem k tomu, že jsem měla zcela identickou zkušenost jako popisuješ s tzv. Dr. Neomylným, tak mě tento článek vysloveně zaujal.
Jinak se omlouvám, za trochu opožděnou reakci k tvému příspěvku pod můj článek o číslicích. Pozdě, ale přece! :)

5 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 29. prosince 2016 v 1:39

[4]: Nikdy není pozdě, ne? ;-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama