Energetická očista kamenů aneb Kameny jsou živé

16. ledna 2016 v 11:16 | MUDr. Dorka D. |  Energie: Věřte - nevěřte
JSOU KAMENY ŽIVÉ?
Na zodpovězení této otázky bych ráda popsala své vnímání, pro mnohé zajisté velmi kontroverzní, v mnoha knihách však shodně uváděné: pro mě jsou kameny živé. Sice ne tolik, jako lidé, zvířata či rostliny - ale přesto živé. Kameny vytvářejí takovou pomalejší formu života. Žijí tisíce let, tak nemají kam spěchat Usmívající se. Svého času jsem nemohla trhat květiny a dodnes s tím mám trochu problém. Skutečnost, že rostliny jsou živoucí organismy, je ještě víc hmatatelná, než u nerostů.OSOBNOST UKRYTÁ V KAMENI
Každý kámen má svou "osobnost" a jinou, zcela unikátní energii. Neexistují např. dva acháty se stejnou energií - je to podobné jako u lidí. Z tohoto hlediska se mi zdají knihy zabývající se výběrem kamene podle zvěrokruhu nadmíru nevhodné: Možná, že např. všechny čaroity (pojmenování nemá s čarováním nic společného, ale pochází z názvu řeky Čara) nebo turmalíny mají některé základní shodné vlastnosti, které se popisují v knihách. Nevím, k tomu se nemohu vyjadřovat, tolik čaroitů ani turmalínů jsem za život neprozkoumala. Jisté je však jedno: seznamy, kde je vypsáno, jaký kámen se hodí pro dané znamení - to je totální hloupost. Kámen bychom si vždy měli vybrat podle toho, zda je nám (v ruce) příjemný nebo ne. Jen takový nám bude k užitku. Jeden opál nám bude nepříjemný a jiný se stane naším věrným kamarádem. Pro každou životní etapu určitě budeme potřebovat jiný druh kamene (nebo žádný kámen). Já třeba už kameny spoustu let nepoužívám, ale nezanevřela jsem na ně a věřím, že se můj "čas kamenů" ještě vrátí. Je to stejné jako s bylinkami: určitě nejsou vhodné vždy a pro každého - někomu pomůže v daném životním období homeopatie, jinému akupunktura a na někoho čeká lékař se svým "kanónem na mravence" - to taky občas pomůže Mrkající.

OPRAVDU MÁ KÁMEN UZDRAVUJÍCÍ MOC?
O uzdravujících účincích kamenů pochybuji. Kameny nám jistě pomohou s vyrovnáním našich energií. Ale že by nás kámen zbavil třeba nachlazení nebo dodával strašpytlům trvale odvahu?? Pokud něco takového zažiju, ať už sama nebo s pacienty, určitě to sem napíšu Mrkající.

ENERGETICKÁ OČISTA KAMENŮ
Po zakoupení je tento proces očištění obzvláště důležitý. Energetickou očistu provedeme jednou za čas u všech kamenů. Neměli bychom zapomínat ani na přívěsky či náušnice z drahých kamenů, tam je to vlastně ještě důležitější, protože kámen je s námi stále v těsném kontaktu. Tak se kameny vyčistí a zároveň se oživí i jejich energie. Za jak dlouho by se měl kámen vyčistit, to se těžko dá popsat - záleží, jak často berete kámen do ruky a na co ho používáte.

KÁMEN, VODA A SLUNCE
Nejčastější a nejpoužívanější způsob čištění je obyčejná, nejlépe tekoucí, chladná voda (většinou stačí 2-3 minuty). Kamenům můžeme dopřát vodní koupel i přes noc - nejlépe 2x za sebou. Voda však neoživí energie. Proto se doporučuje po koupeli vodou vystavit kámen na slunce. Dříve jsem tento způsob používala, ale myslím, že sůl nebo soda je lepší. Navíc, některé kameny na slunci časem vyblednou (např. růženín nebo ametyst), což by byla škoda.

KAMENY NEKOUPEME V ROZTOKU SOLI
Další možností očisty, hlavně tam, kde kámen vodu nesnáší, je kuchyňská sůl. Kámen nedáváme do roztoku soli, jak se často uvádí, ale zasype se do suché soli. Uvádí se, že mořská sůl by měla být lepší. To už bych spíš navrhla sůl himalájskou. Použila jsem vždy obyčejnou kuchyňskou sůl, protože jinak by to byl dost drahý špás. Některé kameny dávají přednost jedlé sodě, jako např. vyobrazený azurit. Za úvahu stojí i v minulém článku představená sůl z mrtvého moře (Soda a sůl z mrtvého moře aneb Není sůl jako sůl). Zkuste se svého kamene intuitivně "zeptat", do čeho by se rád "zahrabal" anebo "posadil" Usmívající se.

PO POUŽITÍ NEMILOSRDNĚ VYHODIT!
Sodu nebo sůl vždy po 1-2 dnech vyměníme a vyhodíme. Nechceme si přeci ty energie přenést do vlastního těla tím, že sůl sníme nebo v sodě vypereme prádlo.

AMETYSTOVÉ GEODY
Pro úplnost dodám, že se kameny dají čistit ještě např. tak, že jej umístíme do větší ametystové nebo křišťálové geody (kámen s dutinou rozříznutý na dvě poloviny, po jejímž obvodu jsou menší krystaly směřující dovnitř), případně lze kámen položit na větší ametystovou nebo křišťálovou drúzu, což jsou krystaly rostoucí na deskovitém podkladu. Protože geody mají velké rozměry a hlavně dost vysokou cenu, pro praxi se tento způsob příliš nehodí.

Mimochodem, azurit nemá rád ani obyčejnou vodní koupel, natož se solí. Pokud tuhle chybu uděláte, jako kdysi já, začnou z něj po kratičké době odskakovat modré štěpinky, což je škoda. Před lety ztratil azurit na obrázku svou energii a byl několik let "nemocný". Žádné doporučované rady nepomáhaly nebo byly nepoužitelné: např. očista pomocí vody nebo zakopat do země (vlhkost v zemi by ho nenávratně poškodila a kdo ví, zda by to vůbec pomohlo), dále speciální kameny, které ho měly uzdravit (inu, dobrý byznys). Obyčejná sůl mu nepomohla. Až soda azurit "uzdravila". U citlivějších kamenů je možné ještě přidat mezi hromádku sody a kámen tenký ubrousek. Azurit "chtěl" sodu a ubrousek, a tak si tam na talířku seděl jako král - "uzdravení", které nezvládl za několik let, se mu podařilo za pouhé 3 dny. Ta úvodní fotografie bleskem zkresluje - ale protože to tam azuritovi tak moc sluší, dala jsem ji sem Usmívající se. Další dvě fotografie už jsou celkem věrné. Je to opravdu zvláštní kámen a energeticky hodně silný. Určitě doporučuji, abyste si ho při nějaké příležitosti zkusili vzít do ruky.


Pokud jste dočetli až sem a máte pocit, že to nemám v hlavě v pořádku, tak vězte, že mám. Jsem racionální člověk požadující důkazy. Přiznávám, že kdybych ty různé pocity nezažívala na vlastním těle, nevěřila bych. Samotnou mě mnohdy netěší, co všechno z okolí "zachytím". Když na mě někteří zkouší různé habaďúry (vypouštějí určitá slova z úst a něco jiného si myslí), je to taková tragikomedie. Mnohé vjemy se dají nějakým způsobem potvrdit - a pokud člověk dostává tato "potvrzení" často, musí (ač je sám skeptik) věřit - i kdyby nechtěl Mrkající.
Uložit
 


Komentáře

1 Latryna Latryna | Web | 19. července 2016 v 6:04 | Reagovat

Drahé kamene sú síce pekné a zaujímavé ale ja k nim nemám nejaký extra vzťah. Naopak, zaujímajú ma kamene s fosíliami, mám ich peknú kôpku, keďže sa v mojom okolí nachádzajú vo veľkom množstve. Niekedy sa na takýto kameň dokážem pozerať a skúmať ho aj hodinu ... :-)

2 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 19. července 2016 v 12:18 | Reagovat

[1]: Takže taková láska na první kamenný pohled :D A když ho pak prozkoumáš, jaká je tvoje diagnóza? (tedy ne tvoje, ale toho kamene ;-) :D).

Nemáš některé z nich vyfocené na svém blogu? Nic jsem tam při své exkurzi neviděla, ale při tom množství se to dá snadno přehlédnout… Napiš případně odkaz. :-)

3 Latryna Latryna | 25. července 2016 v 6:04 | Reagovat

Haha, diagnóza kameňa je nemenná, zato tá moja - cítim sa akosi lepšie - zrelaxovane...
Pár kamienkov som si na blog šupla, tak pozri:
http://latrynask.blog.cz/1104/moje-kamene

4 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 25. července 2016 v 18:33 | Reagovat

[3]: Moc hezký, to jsou už dost velký kameny, že jo?! :-) Jak je velký ten největší?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama