Levandule aneb Vánoční snění o horkém létě

21. prosince 2015 v 18:35 | MUDr. Dorka D. |  Vyprávění, veršíky, fotografie
Vánoce už potichoučku přešlapují za dveřmi a Ježíšek čeká na nebeské báni na ten správný okamžik. A tak bych vám všem chtěla dát také takovou maličkost, která projde skrz dráty až k vám domů. Mám malou sbírku webových odkazů na obrázky levandule, které mi učarovaly. Třeba udělají radost i někomu z vás.

Je to takový pozdrav od Horkého Léta, které má nohy nahoře, popíjí tropický koktejl a odpočívá kdesi na druhém konci světa po tak náročné práci. Chystá se velice pomaloučku, že zas po Jaru zavítá k nám. Mezitím usilovně pracuje v dalekých krajích jeho dvojče, Tropická Noc, až z ní pot prýští, a těší se, jak se v teplých měsících bude rekreovat v naší malé zemičce v srdci Evropy. Bydlí samozřejmě vždy v pokoji pro hosty u bratra. Když se pak sejde Horké léto s Tropickou nocí, je radno mít za prvé slunečník a za druhé dostatek ledových kostek a vody po ruce. Vlastně, když máte dostatek ledu, tak díky kouzlu Slunečního Vozataje vodu už ani nebudete potřebovat.


Pokud se tedy ti dva, Horké Léto a Tropická Noc, sejdou dohromady, teplota vždy závratně stoupá a v dusných nocích pak člověk těžko usíná. Pak je tím nejlepším receptem, nechat se ukolébat jemným, libým zvukem cvrčků, který se do naší postele tiše line z povzdálí a bravurně ho diriguje Cvrček Houslista. Mohutně mává mahagonovou hůlkou v rytmu hudby a dokonce má v té skladbě pro 100 malých cvrčků i vlastní sólo.

To však ještě potrvá, než se Horké Léto vrátí z teplých krajin. Kdo si ale počká, Horkého Léta a vůně levandule se dočká.


A jako malý přídavek dám ještě lupinu v podhůří v podobné barvě:


Protože letos se Sníh Bílý zdržel kdo-ví-kde, tady je alespoň jeden zasněžený obrázek z loňska:

 


Komentáře

1 Intuice Intuice | E-mail | Web | 23. prosince 2015 v 9:45 | Reagovat

Příjemné vánoční svátky a do nového roku hodně zdravíčka. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama